Rozchod bol pre oboch poriadne nepríjemný, veď Bündchenová a Brady spolu boli trinásť rokov a majú spolu dve deti. „Bolo to ťažké. Predstavujete si, že váš život bude prebiehať určitým spôsobom, urobili ste všetko, čo ste mohli. Dávate zo seba sto percent a je srdcervúce, keď sa to neskončí tak, ako ste dúfali,“ povedala Brazílčanka v rozhovore pre Vanity Fair, rozchod s Bradym opísala ako „smrť životného sna“.

Jej vzťah s hviezdou amerického futbalu sa časom zmenil a k rozvodu to smerovalo už pár rokov. „Uvedomili sme si, že sme chceli obaja rozdielne veci, museli sme teda urobiť rozhodnutie. Neznamená to, že tú osobu už nemilujete. Znamená to, že aby ste mohli byť autentickí a že ak chcete naozaj žiť život, ktorý chcete žiť, musíte mať niekoho, kto vám vyjde v ústrety.“

Po prevalení rozchodu populárneho páru sa v médiách objavili špekulácie, že Gisele dala Tomovi ultimátum, že si má vybrať medzi americkým futbalom a rodinou. Američan sa vrátil k aktívnej kariére, ktorú predtým ukončil. Brazílčanka však správy o ultimáte rázne poprela.

„Tie správy boli veľmi zraňujúca a najšialenejšia vec, akú som kedy počula. Vždy som Tomovi fandila a pokračovala by som v tom navždy. Ak tu je jeden človek, ktorý chcem, aby bol najšťastnejší na svete, je to on, verte mi. Chcem, aby sa mu splnili všetky sny. To je to, čo chcem, naozaj, z hĺbky môjho srdca.“

Gisele sa viackrát objavila na zápase Bradyho spolu s ich deťmi. „Médiá napriek tomu zo mňa urobili niekoho, kto je proti futbalu,“ okomentovala modelka titulky po rozchode a dodala: „Hovorila som si: Robíte si zo mňa srandu? Zvykla som žartovať, že môžem robiť rozhodkyňu, lebo som videla toľko zápasov. A milovala som to."