Aj Kiska sa ukázal v lyžiarskom stredisku Alpensia, kde sa mala konať ostrosledovaná súťaž slalomárok. Veď Veronika Velez-Zuzulová a hlave Petra Vlhová patrili medzi slovenské najhorúcejšie želiezka v ohni. „Je to dobre, že to zrušili, keďža naše dievčatá sú horúce kandidátky na medailu,“ skonštatoval Kiska po preložení pretekov na piatok.

OHLASY na fantastický triumf Slovákov proti Rusom: Prvé slová dojatého trénera Ramsayho!

Zo svahov sa ponáhľal do Gangneung Hockey Centre, kde slovenskí hokejisti nastúpili proti Olympijským športovcom Ruska. Kiska však nezamieril do čestnej lóže, kde by po boku ďalšieho politického funkcionára v komornej atmosfére sledoval hokej. Zápas si užil medzi bežnými fanúšikmi „v kotli“ a ani emócie nedával bokom. So šálom na krku hlasno povzbudzoval a kričal pri každom góle.

Fantázia na ľade! Slovenskí hokejisti vstali z mŕtvych a uzemnili sebavedomých Rusov!

"Pri fandení som prišiel o hlas. Bolo to úžasné. Slováci prehrávali so silným ruským tímom 0:2, ale potom chytili druhý dych a famózne otočili na 3:2. Neuveriteľné. Chalani aj my sme nechali na štadióne srdce. Bolo nás 10-krát menej ako ruských fanúšikov, ale slovenský kotol všetkých prekričal. Je to len prvý zápas, ale skvelý začiatok turnaja. Držte sa, chlapi. Sme na vás hrdí," zveril sa prezident na sociálnych sieťach.

Ako Kiska divoko fandil hokejistom, si pozrite vo fotogalérii!

Hokejisti potešili Kisku viac ako lyžiarky, ktoré sa súťažne ani nespustili dole kopcom. Zverenci Craiga Ramsaya zvíťazili nad Rusmi šokujúco 3:2. „Po hokejovom zápase s Ruskom ideme domov,“ avízoval už predtým Kiska. Možno by v Južnej Kórei mohol zostať aj dlhšie, keď sa hokejistom v jeho prítomnosti tak darí.

Celý svet nechápavo krúti hlavou! Olympiáda si urobila z Vlhovej a Velez-Zuzulovej dobrý deň: Slovákov po tomto naštve ešte viac!

FOTO Kuzminovej rodičia po zdrvujúcej správe penili, vrátili vstupenky na olympiádu: Nedokážeme tomu uveriť!

Boris Kollár sa obul do Kuzminovej: Pošlem ťa aj s medailou do...!