Čo robila Xisca deň pred svadbou a akí prominentní hostia prišli, si pozrite TU!

Už deň pred svadbou to na Malorke žilo a začali prichádzať prví hostia. Okrem najbližšej rodiny novomanželov sa očakáva aj príchod športovcov, sponzorov a dokonca členov španielskej kráľovskej rodiny. Prví hostia dorazili už v sobotu a v mestečku Pollenca Bay, kde sa bude svadba konať, sa rozutekali do hotelov.

Budúci manželia však trávili čas inak. Rafa v pokoji trénoval vo svojej akadémii v mestečku Manacor. Budúca pani Nadalová mala však úplne iný program. Túlala sa uličkami miest na Mallorke a vyhľadávala poslednú estetickú pomoc pred dôležitým dňom. 

V sobotu o 13:47 si párik povedal svoje áno. Na svadbe nechýbajú hostia z celého sveta. Sú medzi nimi miliardári, tenisové legendy a dokonca už abdikovaný španielský kráľ Juan Carlos s manželkou Sofiou. Nikto nezobral túto športovú svadbu roka na ľahkú váhu a dokonalé outfity striedajú ešte dokonalejšie. Slávne barcelonske svadobné štúdio sa už pochválilo šatami pre Xiscu.

Zábery prominetných hostí na svadbe si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Kučeravá brunetka Xisca je absolventkou obchodnej školy a predtým, ako začala riadiť Nadáciu Rafaela Nadala, pracovala v poisťovníctve.

Pre fanúšikov je veľkou neznámou, napriek tomu, že partnerkou antukového kráľa je už 14 rokov.  Nemá sociálne siete, neposkytuje rozhovory a snaží sa, aby nepútala veľa pozornosti. Občas zavíta na Rafove zápasy, kde sedáva po boku Nadalovej sestry Marii Isabel. Práve ona ich v minulosti zoznámila.

V pevnosti za 40-tisíc

Áno si zaľúbený pár povie na rodnej Mallorke na statku La Fortaleza v Port de Pollenca, ktorý v minulosti slúžil ako obrana pred pirátmi a neskôr sa stal strediskom svetových umelcov. Počas španielskej občianskej vojny ho prebudovali na základňu hydroplánov. Pozostatky vojenských stavieb obklopujú rezidenciu dodnes. Na ploche 90-tisíc metrov štvorcových sa nachádza množstvo terás, záhrad a nezabudnuteľný výhľad na more. Prenájom tejto usadlosti vyjde na 40-tisíc eur na deň. Do areál sa dá dostať len cez stráženú závoru. Poprípade loďou alebo helikoptérou.

Pevnosť Sa Fortalesa je už plne pripravená na hostinu.
Pevnosť Sa Fortalesa je už plne pripravená na hostinu.
Zdroj: Profimedia.sk

Mobily nechajte doma

Nadal nepožiadal miestnu políciu, aby dozrela na poriadok v čase svadby. Miesto toho si najal súkromnú bezpečnostnú službu. Hostí poprosil, aby svoje telefóny radšej nechali doma a personál musel podpísať dohodu o mlčanlivosti. V čase svadby nebudú môcť lietať nad rezidenciou drony ani žiadne iné lietadlá.

Bez Federera ale s kráľom

Na hostinu bolo pozvaných 350 ľudí a väčšinu z nich dovezú na autobusoch z Akadémie Rafaela Nadala. Na svadbe by mal chýbať najväčší rival a veľký priateľ Nadala Roger Federer. Ten po víkende nastupuje na turnaj v rodnom Bazileji. Budúci manželia poslali pozvánku aj Cristianovi Ronaldovi, ktorého s Rafom spája rovnaký sponzor oblečenia. Lenže Portugalčan v sobotu večer nastúpi za Juventus proti Bologni. Pozvanie by však nemali odmietnuť spevák Enrique Iglesias a basketbalová hviezda Paul Gasol. Obaja majú spoločný biznis s Nadalom v sieti reštaurácií. Nadalovci nepozvali žiadneho politického predstaviteľa a dokonca ani starostu obce, v ktorej sa pár bude brať. Azda najprominetnejším hosťom bude už abdikovaný španielsky kráľ Juan Carlos I. s manželkou Žofiou.

Španielského kráľa Juana Carlosa pozval Nadal na svadbu, keď v lete navštívili jeho akadémiu.
Španielského kráľa Juana Carlosa pozval Nadal na svadbu, keď v lete navštívili jeho akadémiu.
Zdroj: Europa Press Entertainment

Luxusná nevesta, ženích ako námorník

Nadalova nastávajúca Xisca na šatách vôbec nešetrila. Vybrala si model svetovej značky Rosa Clára za 10-tisíc eur, ktorá sídli v Barcelone a má medzinárodnú reputáciu. V Ich šatách sa pred dvomi rokmi vydávala manželka Lionela Messiho Antonella. Na šatách sa pracuje už niekoľko mesiacov a na Malorku ich pošlú tajne. Ani Nadal sa nedal zahanbiť. Na Svadbe by mal mať námornícky oblek od módneho domu Brunello Cucinelli za 6000 eur.

Kňaz sa to dozvedel z novín

Dvojicu by mal oddať kňaz Tomeu Catala, ktorý je predstaveným nadácie Project Home, ktorá sa stará o liečenie drogovo závislých. Nadalov dedko ako dirigent často hrával pre nadáciu a Rafov otec ako developer pomáhal pri výstavbe nového sídla. „Že by som ich mal ja oddať, som sa dozvedel z novín. Musel som im zavolať a spýtať sa, či je to pravda,“ prezradil kňaz. O jedlo by sa mali starať kuchári s michelinovskou hviezdou Maca de Castrová a Quique Dacosta.

Tomeu Catala by mal pár oddať.
Tomeu Catala by mal pár oddať.
Zdroj: Twitter.com

Post svetovej jednotky ako svadobný dar

Nadal sa vraj po prevalení ich tajnej svadby veľmi nahneval, ale pravdepodobne ho upokojí pocit, že sa dva týždne po nej stane opäť tenisovou svetovou jednotkou. A ešte jedna pikoška na záver. V čase, keď Nadal sa bude venovať svadobným hosťom, privíta RCD Mallorca v rámci La Ligy Real Madrid. Po deviatich rokoch sa tak opäť stretnú priamo na Malorke najobľúbenejšie Nadalove futbalové tímy. Bohužiaľ, bude to počas jeho svadby.