Ucháň Sagan si razil cestu na piedestál svetovej cyklistiky. Keď už nevyhral na trati, tak si získaval srdcia fanúšikov napríklad jazdou na zadnom kolese. Na veľkej belgickej klasike sa mu jeho správanie vymklo spod kontroly. Na stupňoch pre víťazov chytil belgickú hostesku Maju Leye za zadok a škandál bol na svete.

Tourminátor si to zlízol od fanúšikov, cyklistických odborníkov a aj od svojho vtedajšieho tímu Cannondale. „Presne som vedela, čo urobil. Jeho ruku som cítila na zadku, keď som sa naklonila. Zamrazilo ma. Najskôr som bola zmätená. Prebleskla mi otázka: Čo mám robiť. Musela som však ostať v tom momente profesionálkou. Ak by som na to gesto odpovedala a vylepila mu jednu, ešte by som jeho gesto zviditeľnila a znásobila. Veď to sledovali milióny ľudí,“ vravela Leye pre Het Nieuwsblad pred šiestimi rokmi.

Sagan svoje sexistické gesto oľutoval niekoľkokrát. Maji poslal kyticu kvetov a ospravedlnil sa vtedy aj na sociálnych sieťach. "Ospravedlňujem sa Mayi za to, čo som urobil po pretekoch. Viem, že to nebolo správne a vôbec som nerozmýšľal nad tým, čo robím. Veľmi ma to mrzí a verím, že Maya a každý koho som urazil, prijme moje ospravedlnenie. Sľubujem, že v budúcnosti sa budem správať rozumnejšie," uviedol vo videonahrávke uverejnenej na Facebook-u.

Sexi hosteska Maja Leye sa stále točí okolo najlepších cyklistov sveta či už ako hosteska alebo usporiadateľka pretekov. Ani tento rok nechýbala na slávnych  pretekoch. TU si pozrite, ako sa sympatická blondínka zmenila od škandálu so Saganom.