"Bolo to skvelé podujatie, hrať s výhľadom na Lomnický štít je niečo, čo učarovalo všetkým tímom. Navyše sa nám darilo aj herne, keď sme sa dokázali vyrovnať aj s kvalitou prírodného ľadu. Určite sa sem radi vrátime," povedal víťazný kapitán Juraj Gallo, ktorý ako prvý zdvihol nad hlavu unikátnu trofej.

"Na toto podujatie sme dali zhotoviť krásnu trofej, typického tatranského svišťa stojaceho na curlingovom kameni. Vyrobil nám ju rezbár Milan Hutira. Váži 13 kilogramov a je celá z dreva. Je to unikátne dielo a všetci hráči z nej boli nadšení. Bude to putovná trofej, keďže v organizácii turnaja chceme pokračovať aj v ďalších rokoch," povedal šéf organizačného tímu Jakub Jurkovič.

Víťazili Gallo team dostali poháre aj 13-kilového svišťa.
Víťazili Gallo team dostali poháre aj 13-kilového svišťa.
Zdroj: Paulína Hajduk

Nadšení z podujatia boli aj zahraniční hráči. "Nádherný výhľad z hracej plochy, úžasná atmosféra a parádny výsledok," tešil sa český hráč Dominik Ženatý, ktorý s tímom CK Brno skončil na 4. mieste.

Podujatie bolo súčasťou oslavy 20. výročia curlingu na Slovensku, Na záverečnom vyhodnotení Slovenský curlingový zväz ocenil hráča, hráčku, tím a trénera druhého desaťročia. Absolútnou víťazkou sa stala hráčka CC Martin Daniela Matulová s 12 titulmi (4 x ženy, 4 x mixy, 4 x páry). Najlepší jednorazový výsledok za obdobie od roku 2013 do 2022 dosiahol tím vozičkárov, ktorý obsadil na paralympiáde v Pekingu 4. miesto.

Ani nízke teploty nerobili hráčom problémy. Hrial ich pocit z fantastickej scenérie po holým nebom.
Ani nízke teploty nerobili hráčom problémy. Hrial ich pocit z fantastickej scenérie po holým nebom.
Zdroj: Paulína Hajduk
Ocenenie Slovenského curlingového zväzu

Hráčka desaťročia: Daniela Matulová (CC Martin)

Tím desaťročia: CC Martin

Hráč desaťročia: Juraj Gallo (CC Martin)

Tréner desaťročia: František Pitoňák

Najlepší výsledok desaťročia: Tím vozičkárov (4. miesto na paralympiáde v Pekingu 2022