V septembri 2018 sa Vanceovej  život od základov zmenil. Na pretekoch v Rotorua na Novom Zélande dopadla zátylkom na zem, keď jej kôň nezvládol predposlednú prekážku pretekov. Zranenia boli fatálne. Zlomila si trinásť rebier, ktoré jej prepichli obe pľúca. Na chrbte si zlomila päť stavcov a od pása nadol ochrnula, keďže sa jej poškodila miecha. Takmer si odhryzla jazyk na polovicu a vybila šesť zubov. Diagnoza lekárov bola jasná – už nikdy sa nemala postaviť na vlastné nohy.

Dva roky po nehode je optimistkou a dokáže sa pomaly postaviť na nohy. „Ide mi to naozaj celkom dobre. Úzko spolupracujem s fyzioterapeutom a snažím sa vrátiť k jazdeniu. Robím prvé kroky a darí sa mi,“ povedala Maija. Zatiaľ si konkrétne dátumy na návrat k pretekaniu nedáva. Snaží sa hlavne zistiť, čo robí jej nohám dobre a stále ich pravidelne regenerovať. „Stále mám mierne bolesti, ale bolesť ma až tak veľmi nelimituje. Čím viac trénujem tým viac si spevňujem chrbát,“ prezradila Vanceová.

Vanceová už vo svojom mladom veku absolvovala 175 pretekov v Austrálii a na Novom Zélande. Na sociálnych sieťach ukázala škaredé zranenia, ktoré jej navždy zmenili život. I keď je na najlepšej ceste na návrat do normálneho života, tak svoj pád nezľahčuje: „Mala som vtedy len šťastie.“

Zábery sexi džokejky a jej zranenia si pozrite vo FOTOGALÉRII!