Pri ALS mozog funguje, ale telo odchádza. Svaly sa už nehýbu ani na ústach. Toto prežíval aj veľký bojovník Čišovský. I keď sa ešte občas ukázala na spoločenskej akcii na vozíku v sprievode manželky Martiny, choroba ho nakoniec úplne pohltila. „Posledné mesiace to bolo už pre všetkých veľmi, veľmi kruté. Marián nemohol vôbec nič. Len ležal a klipkal očami,“ začal rozprávanie zdroj z prostredia rodiny pre CNN Prima News a dodal: „Je to hrozné, čo poviem, ale pre všetkých je to svojim spôsobom vyslobodenie. Všetci si doslova prežili peklo.“

Napriek tomu Čišovský a jeho rodina nikdy neprestávali veriť, že choroba zmierni následky alebo aspoň spomalí postup. „Stále mali nádej, že nakoniec sa nájde liek. Snažil sa si chorobu nepripúšťať, ale pár mesiacov pred smrťou už tušil, že tento boj nevyhrá,“ povedal zdroj. Marián naposledy vydýchol zo soboty na nedeľu.

I keď pri ňom stála manželka a tri deti do posledných sekúnd života, tak to nemohlo byť pre nich nič pekné. Kedysi obranca sťa skala, ktorý nemal problém prebrúsiť po nohách aj Lionela Messiho sa im strácal pred očami. „To posledné štádium trvalo strašne dlho. Dávam klobúk pred ním, ako to zvládal a aj pred jeho manželkou Martinou, ktorá sa o neho do poslednej chvíle starala s neskutočnou láskou a obetavosťou,“ uzavrel informátor.

Čo robila manželka pár hodín po jeho smrti, si pozrite TU!