Organizátori zatiaľ nevedia povedať, či to bude „sveťák“ s fanúšikmi alebo bez nich. „Sme pripravení na preteky bez divákov aj s tisíc ľuďmi, ale boli by sme radi, ak by sme mohli vytvoriť podmienky s divákmi, aké sme mali pred štyrmi rokmi,“ vyhlásil na tlačovej konferencii predseda organizačného výboru Matej Hulej.

Smutná z možnej neúčasti fanúšikov je aj samotná Petra, ale na druhej strane je to pre ňu situácia, s ktorou sa musela zmieriť. „Slovenskí fanúšikovia sú najlepší a ja by som chcela, aby to bolo ako pred štyrmi rokmi. Užila som si to. Fanúšikovia vytvorili najlepšiu atmosféru zo všetkých pretekov SP. Preto ma to teraz mrzí, že je doba, aká je a možno tam nebudú môcť byť, ale zmierila som s tým, že tam ľudia nebudú,“ povedala Vlhová.

Slovenská šampiónka už prípravy na svetový pohár v Jasnej pocítila na vlastnej koži. Bude totiž tvárou podujatia. Pri tejto príležitosti ju nafotili s dobovou partou na hlave, ktorej hodnota sa odhaduje na 100-tisíc eur. „Som hrdá na kraj odkiaľ pochádzam a aj parta, s ktorou som sa fotila mi pripomenula zvyky a tradície môjho milovaného rodného kraja, v ktorom môžem budúci rok absolvovať Svetový pohár,“ povedala slovenská lyžiarka. U Petry nie sme zvyknutý na podobné módne „výstrelky“. „Lepšie sa cítim s prilbou na hlave ako s partou,“ uzavrela nakoniec úspešná slalomárka.

Zábery Petry Vlhovej s ozdobou za 100-tisíc si pozrite TU!

Čo je to parta?
Parta je ozdobná čelenka bola ozdobená stuhami, kvetmi a aj korálkami. V minulosti bola znakom dospelého dievčaťa a nosila sa ako slávnostná ozdoba hlavy do kostola, počas cirkevných sviatkov a pri niektorých obradoch jari. Bola doplnkom odevov mladuchy a družíc.