FOTO zo sľubu olympionikov u Čaputovej nájdete TU!

Sľub zložili bobistka Viktória Čerňanská, hokejista Marek Hrivík a doplnili ich dvaja paralympionici - reprezentantka v curlingu na vozíku Monika Kunkelová a parahokejista Marián Ligda. Slávnostného aktu sa okrem prezidentky zúčastnili aj premiér Eduard Heger a predseda NR SR Boris Kollár. Čaputová, ktorá sa odela do čiernych šiat, popriala športovcom veľa úspechov, no vzhľadom na súčasnú situáciu s koronavírusom dodala, aby sa z Pekingu vrátili zdraví.

„Dôležité je, aby sa súťaže vôbec uskutočnili a aby ste sa mohli postaviť na štart zdraví. Verím, že sa každému z vás podarí vyhnúť vírusu a svoje výkony zvládnete so cťou. Ste inšpiráciou pre mladých aj pre deti, predstavujete príklad, ktorý budú mnohí nasledovať,“ uviedla v prejave hlava štátu. 

Hokejista Marek Hrivík by mal byť jedným z lídrov našej reprezentácie na blížiacom sa podujatí, ktoré sa uskutoční od 4. do 20. februára. Slávnostný sľub si užil. „Bola pre mňa česť zložiť sľub. Moja kolegyňa to mala ťažšie, lebo ho celý čítala, ja som iba povedal, ,tak sľubujeme', takže som si nemusel nič písať na ruku,“ povedal skúsený útočník s úsmevom a narážal tak na Viktóriu Čerňanskú, ktorá čítala slávnostné vyhlásenie. „Som rada, že som mohla za všetkých športovcov zložiť sľub pani prezidentke a dúfame, že olympiáda bude podľa každého predstáv. Bola tam trochu tréma, ale myslím si, že sme to všetci zvládli. Je to zážitok a som rada, že som tu mohla byť,“ povedala talentovaná bobistka, ktorá rovnako ako Hrivík zažije pod piatimi kruhmi svoju premiéru.