FOTO oblečenia nájdete TU!

Slávnostný odev s využitím čatajského vzoru, ktorý bude mať premiéru 15. júla na sľube členov výpravy u prezidentky SR Zuzany Čaputovej, navrhla slovenská módna návrhárka Ema Kleinová. Na viacerých častiach kolekcie dominuje tiež motív kruhu, ktorý symbolizuje práve vychádzajúce slnko, ako sa Japonsko označuje. 

„Teším sa, že na príprave kolekcie participovali samotní olympionici a až po ich pripomienkovaní a následnom schválení išla zelená pre výrobcu. Som rád, že materiál, dizajn a ostatné prvky spĺňajú tie najprísnejšie kritériá,“ neskrýval spokojnosť prezident SOŠV Anton Siekel. Olympiáda v Tokiu je na programe od 23. júla do 8. augusta, teda v čase, keď v Japonsku panuje najteplejšie počasie. Výrobca oblečenia pre našich športovcov myslel aj na toto. Jednotlivé kúsky sú totiž vyrobené z látok, ktoré dokážu regulovať teplotu a ochladzujú či ohrievajú sa v závislosti od vonkajších podmienok. 

Na oblečení vynikajú predovšetkým národné farby, pričom dominuje modrá s červenou. „Mala som to šťastie, že som bola kolekciu minulý rok vo Varšave fotiť spolu s Adamom Botekom. Bola som príjemne prekvapená, ako bolo oblečenie pohodlné. Má naozaj krásne vzory, budeme iní ako ostatní,“ povedala gymnastka Barbora Mokošová, ktorá si miestenku na OH vybojovala medzi prvými.