FOTO Vlčeka s rodinou na Maldivách nájdete TU!

Nestarnúci rýchlostný kanoista v Tokiu potvrdil, že stále nepatrí do starého železa. Vďaka bronzu navýšil svoje olympijské medaily na štyri a aj preto s týmto rokom neskrýva spokojnosť. „Pocity sú veľmi príjemné, bol to pre mňa nezabudnuteľný rok - veľmi ťažký a náročný po fyzickej i psychickej stránke, pretože som dlho nevedel, či vôbec na svoju šiestu olympiádu pôjdem. Nakoniec to dopadlo dobre a teraz si to užívam,“ povedal Vlček pre Šport24.sk.

Aj on podobne ako jeho kolegovia z K4 dostal prémiu 24 375 eur. „Nie sú to nejaké závratné sumy, ktoré sa nedajú minúť, ale určite to človeka poteší a je to príjemné. Je to zadosťučinenie tvrdej práce. Predsa len olympiáda sa koná raz za štyri roky a je to také ohodnotenie. Pre niekoho je to veľa, pre niekoho málo,“ zamyslel sa rýchlostný kanoista. 

Vlček po olympiáde vynechal nedávne majstrovstvá sveta a radšej sa venoval rodine. „Ukončil som sezónu, pretože som mal veľa povinností, takže som sa nevedel na sto percent pripraviť na majstrovstvá sveta. Radšej som sa venoval rodine a užili sme si posledné letné dni a išli sme na Maldivy,“ priblížil a dodal, že oddych v pozemskom raji si nevedel vynachváliť. „Bolo teplo, voda bola výborná a veľa sme sa kúpali. Myslím, že sme si to naplno užili a ani sa nám nechcelo ísť domov,“ zakončila športová legenda.