Vodný slalomár Michal Martikán, strelkyňa Zuzana Rehák-Štefečeková, šprintér Ján Volko či lyžiari Adam a Andres Žampovci včera dali na niekoľko hodín zbohom svojim športom a predviedli svoje schopnosti s futbalovou loptou. Dokonca si zatrénovali proti hráčom fortunaligového AS Trenčín.

Okrem toho boli pre účastníkov podujatia pripravené aj ďalšie súťaže zručnosti. „Pozvali nás, aby sme urobili radosť deťom, ktoré majú rady šport a pohyb. Rozhodne ich treba v takýchto činnostiach len podporiť,“ povedal dvojnásobný zlatý olympijský medailista Michal Martikán. S podujatím bol mimoriadne spokojný aj preto, že futbal patrí medzi jeho obľúbené športy. „Futbal mám veľmi rád, je to súčasť môjho tréningu v lete a hrávam ho minimálne raz do týždňa,“ dodal vodný slalomár.

Prácu s futbalovou loptou si vyskúšala aj strelkyňa Zuzana Rehák-Štefečeková. „Bola som tu druhýkrát a táto forma sa mi páčila, lebo som mala možnosť sa dostať viac než jedenkrát k lopte,“ zasmiala sa strelkyňa, ktorá má z olympiád dve strieborné medaily. Potešil ju fakt, že okrem futbalových zručností si deti a diváci mohli vyskúšať aj streľbu z laserovej pušky na terč. „Bola to jediná nefutbalová aktivita a celkom to zaujalo samotných futbalistov, ako aj ostatných zúčastnených. Keď sa celá akcia skončila, tak som videla, že mnohí ešte stále skúšali svoju mušku,“ dodala Rehák-Štefečeková.