FOTO tajného Golonkovho hrobu nájdete TU!

Hoci má legendárny útočník kúpené svoje miesto na cintoríne v Slávičom údolí už niekoľko rokov, mnohí stále o tom nemajú poňatia. Golonkov hrob sa nachádza neďaleko hlavného vchodu a slávny hokejista bude ležať po smrti medzi ďalšími velikánmi nášho športu či kultúry. Jeho susedmi budú napríklad brankár Vladimír Dzurilla, útočník Dušan Pašek, komentátor Karol Polák a mnohí ďalší.

Na prvý pohľad by ste si však pripravený hrob Golonku možno ani nevšimli. V súčasnosti totiž nič neprezrádza, že ide o jeho miesto posledného odpočinku - na mramorovej doske totiž nie sú žiadne údaje. Je tam však vygravírovaná postava hokejistu, pri pohľade na ktorú je jasné, že ide o československého velikána. 

V Slávičom údolí sa to v týchto dňoch hemží stovkami ľudí, pričom niektorí z nich sa pristavia aj pri hroboch našich športových velikánov. Na jednom z najväčších cintorínov leží napríklad aj slávny krasokorčuliar Ondrej Nepela. Zaujímavosťou je napríklad skutočnosť, že slovenský hokejista 20. storočia Vladimír Dzurilla má okrem hrobu aj pamätnú dosku v bratislavskom krematóriu. Tú dala vyrobiť jeho sestra Viera, najmä pre komplikované rodinné vzťahy. 

FOTO Golonkovho hrobu a iných legiend nájdete TU!

„Už som sa na to nemohla dívať, ako to v Slávičom údolí vyzerá. Tak som dala Vladkovi vyrobiť pamätnú tabuľu a umiestnila som ju v krematóriu k našim rodičom. Budem chodiť už len tam, nech sa za Slávičie údolie hanbí niekto iný,“ povedala v minulosti pre Šport24.sk brankárova sestra Viera. Pravdou je, že Dzurillov hrob by skutočne mohol byť v lepšom stave.