Zbohom profesionálnym kurtom dala Šarapovová už takmer pred rokom. No z očí ani mysle fanúšikov nezmizla. I keď už nie sú počuť jej stony pri každom odpale loptičky, tak sa o nej hlasno hovorí. Z Marie sa stáva veľká biznismenka a zatiaľ aj vcelku úspešná.

Už niekoľko rokov sú na trhu jej cukríky Sugarpova. Podľa posledných hospodárskych výsledkov jej sladkosti zarábajú približne 18 miliónov eur. Pri tom investovala peniaze aj do vývoja fitness náramku a do spoločnosti vyrábajúcej masážne prístroje. „Pozerám sa na biznis ako športovec, podnikateľ a aj spotrebiteľ. To je moja najväčšia sila v investovaní,“ chváli sa Šarapovová.

Popri podnikaní sa zapojila do projektu s plavcom Michealom Phelsom ši snowboardistom Seanom Witeom a online videami pomáha bežným ľuďom pri tréningu. A tento pohyb jej určite prospieva. Počas kariéry patrila ruská ľadová kráľovná medzi najsexi tenistky a ina tomu nie je ani an športovom dôchodku. Dalo by sa povedať, že kvitne do krásy, čo potvrdila aj spolednými záberymi v plavkách. "Zátoka na pláži je príliš fotogenická, ukradla pozornosť mojim ružovým plavkám," napísala Ruska pod záber v plavkách, ktorým ukázaa, že sa stále drží v kondícii, presvedčte sa o tom vo FOTOGALÉRII!