FOTO krásnej dcéry Borbélyho a zo svadby nájdete TU!

Borbély dlhé roky žil v šťastnom manželstve so svojou polovičkou Miriam, lenže dvojica si povedala svoje áno v roku 1994 v americkom Las Vegas a svadba v USA podľa slovenských zákonov nebola na našom území platná. Aj preto sa známy futbalový odborník rozhodol, že prekvapí svoju manželku na svadbe ich mladšej dcéry a definitívne na staré kolená tak spečatí vzťah so svojou partnerkou.

„Svadba v Las Vegas podľa nášho práva nebola platná a hoci si človek možno na tom až tak nezakladal, roky idú a je to také úradné zavŕšenie vzťahu do slovenskej právnej roviny. Navyše som nič neriskoval, pretože partnerku mám veľmi dobrú a vyskúšanú počas niekoľkých desaťročí,“ povedal Borbély s úsmevom pre Šport24.sk.

Borbélyho manželka pritom o ničom až do poslednej chvíle nevedela. Na pláne bola oficiálne len svadba ich mladšej dcéry Vanessy, ktorá však tušila, čo chystá jej známy otec. „Trochu som ju na to pripravil, pretože som im nechcel pokaziť svadbu, čiže som sa predtým s ňou dohodol. Takže tento puč sme pripravili s mladšou dcérou a veľkú rolu v tom zohral aj primátor Nových Zámkov Otakar Klein, ktorý mi potvrdil, že oprávnene dostal zápočet z herectva na vysokej škole múzických umení (Klein je vyštudovaný operný spevák - pozn. red.). Zvládol to perfektne. Za svedkov sme mali mladšiu a aj staršiu dcéru Vandu,“ opísal tréner svoj plán, pričom áno povedal manželke 14. mája v deň svojich 67. narodenín. Borbély tak urobil s manželkou predskokana svojej dcére, ktorá následne povedala takisto áno svojmu partnerovi a bývalému hokejistovi Davidovi Iveziqovi.

Svadba len v rodinnom kruhu

Slávnostný deň si Borbélyovci užili len v kruhu najbližších. „Nebolo to také veľkolepé ako samotný akt. Bola tam rodina môjho zaťa, bývalého hokejistu, a naša najbližšia rodina. Nechceli sme tradičnú ceremoniálnu svadbu. Aj dcéra má už dvojročného syna Matiju, ktorý to celé výborne zvládol a strážila ho počas obradu jeho prababka, s ktorou si výborne rozumejú,“ dodal futbalový odborník.