Prvé dni zimnej olympiády úradovali nízke teploty, ktoré sa šplhali až k -25 stupňom Celzia. Z toho dôvodu sa uvažovalo o odložení disciplín vo vysokohorskom stredisku, kde sa nachádzajú lyžiarske či sánkarské strediská. K tomu však neprišlo aj napriek tomu, že teploty stúpali smerom k nule len minimálne.
Keď sa začalo v dejisku hier otepľovať, začalo silno fúkať. Nepríjemný vietor už ohrozoval preteky snouboardistiek a prerušené boli lyžiarske disciplíny. Najprv obrovský slalom a potom aj slalom žien. Zrušené sú aj vytrvalostné preteky biatlonistiek. "Ešteže sa nemôže zrušiť hokej," vtipkovali slovenskí fanúšikovia v Slovak house v centre Pjongčangu.
Takéto správy chodili novinárom v Pjongčangu.
Takéto správy chodili novinárom v Pjongčangu.
Zdroj: han
Takéto správy chodili novinárom v Pjongčangu.
Takéto správy chodili novinárom v Pjongčangu.
Zdroj: han
Z prvotného vtipu sa však stala obava, či sa naozaj duel Slovenska s výberom Ruska uskutoční. Po meste začali totiž prichádzať varovné správy na mobilné telefóny. Aj novinárom Plus JEDEN DEŇ vyzváňal mobil ako bláznivý. "Dávajte si pozor na silný vietor v meste, hlavne na verejných priestranstvách, kde vám hrozí nebezpečie spadnutia konárov stromov či reklamných banerov. Buďte opatrní," píše sa v správe. Na margo toho bol uzavretý Olympijský park, ale náš otvárací zápas na hokejovom turnaji to nakoniec neohrozilo.
Práve kvôli tomu sa vyprázdnili aj tlačové centrá pre novinárov, ktoré sú pri každom jednom športovisku, aby sa predišlo riziku zranenia pri zrútení stanov. Jeden taký totiž spadol v areáli ubytovacích zariadení novinárov. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

Pozrite si zábery spustošeného Pjongčangu v GALÉRII