TU SI POZRITE EXKLUZÍVNE ZÁBERY HRBATÉHO DOKONALEJ ZÁHRADY A GOLFOVÉHO IHRISKA

Len málokto z jeho fanúšikov by povedal, že z niekdajšieho 12. hráča svetového rebríčka sa po skončení hráčskej kariéry stane záhradkár. „Mojej záhrade venujem všetok voľný čas, keď som doma. Som v nej doslova zahrabaný. Môjmu záhradníkovi, pánovi Ružovi sa snažím čo najviac pomáhať. Zároveň je to také moje hobby, nikde inde nechodím,“ prezradil Dominik Hrbatý exkluzívne pre náš portál  pred rokom.

Prácu s motykou v ruke berie legendárny slovenský tenista ako psychohygienu, ktorú by si raz za čas mal dopriať každý človek. „Keď potrebujem v hlave vypnúť a oddýchnuť si, celý deň som tu na pozemku. Stále niečo vymýšľam, kopem, strihám, čistím. Jednoducho pre mňa nie je pohodička sadnúť si na terasu, ale ísť po záhrade, pracovať a kochať sa tým, ako to vyzerá,“ zdôraznil.

Lásku k záhradkárstvu našiel Hrbatý už v mladosti

K tejto mojej záľube som bol vedený odmalička. Môj dedo bol predseda záhradkárskeho združenia v Bratislave. Otec má tiež záhradu, takže celé leto sme trávili tam. Priznám sa však, že keď som bol malý, nemal som to veľmi rád, ale čím som bol starší, tak to dá sa povedať mám veľmi rád. Je to tak, že vekom sa menia priority.

Záhradu, ktorá sa rozkladá na rozlohe 50-árov si spravil okolo svojho luxusného domu na bratislavskej Kolibe, ktorý vytváral a dizajnoval dlhé roky. „Táto záhrada je pomerne mladá a má štyri roky. Práveže, čím je staršia, tým je krajšia. Musím však povedať, že aj keď je pomerne mladá, vyzerá podľa mňa veľmi dobre. Dúfam, že sa jej bude dariť,“ povedal odhodlane bývalý tenista, ktorý ukončil aktívnu kariéru v roku 2010.

Súčasťou pozemku megaluxusnej vily je aj golfové ihrisko s niekoľkými jamkami. Pred pár dňami sa pochválil nielen dokonalým výhľadom na celú Bratislavu, ale aj tým, ako si užíva hraním golfu v pohodlí domova krásne slnečné počasie.

TU SI POZRITE EXKLUZÍVNE ZÁBERY HRBATÉHO DOKONALEJ ZÁHRADY A GOLFOVÉHO IHRISKA