Ako sa darí v biznise športovým legendám, nájdete TU!

Posledným zo športovcov, ktorý investoval svoje peniaze do nového biznisu, je bývalý skvelý hokejista Ľubomír Višňovský. Ten pred dvoma týždňami v bratislavskom nákupnom centre krstil detské centrum, kde sa deti môžu vyblázniť na rôznych trampolínach, preliezkach a podobne. Majster sveta vstúpil do zábavného biznisu so svojím spoločníkom a ako priznal pre PLUS 7 DNÍ, lacný špás to nie je. „O investícii hovoriť nechcem, ale je to cez pekné okrúhle číslo," uviedol.

Višňovský je len jedným z mnohých športovcov, ktorí sa vrhli so zarobenými miliónmi na podnikanie. Niektorí športovci za tie roky už dokázali vybudovať zabehnuté firmy s miliónovými obratmi, iní svoj biznis ešte len rozbiehajú a kým sa dostanú do zelených čísel, prejde ešte niekoľko rokov.

Legendárny hokejista Marián Hossa vo veľkom rozbehol výrobu milovaných pirohov a do svojej firmy nalial obrovské peniaze, ktoré sa mu začínajú vracať doslova aj s úrokmi. Cyklista Peter Sagan v rodnej Žiline otvára luxusný hotelový komplex, no jeho firma bola za minulý rok v strate takmer 300 000, čo však trojnásobného majstra sveta s ročným platom okolo 5 miliónov eur trápiť nemusí. Ako sa napríklad darí aj Dominike Cibulkovej, ktorá má obchod s luxusným detským oblečením? Viac o ziskoch a stratách našich legiend nájdete TU!