Celý svet má doteraz pred očami hororové zábery – zdravotníci bojujú o život futbalistu. Dookola stoja jeho spoluhráči a so slzami v očiach robia bariéru, aby nikto nevidel, čo sa deje s ich spoluhráčom. Eriksen sa nakoniec po zástave srdca prebral k životu. Zápas sa dohral až o hodinu neskôr. Hráčovi Interu Miláno o pár dní voperovali kardioverter-defibrilátor, ktorý by mal zabrániť opätovným zlyhaniam srdca.

Ako to však bude s kariérou agilného záložníka je otázne. Na začiatku augusta navštívil tréning svojho zamestnávateľa Interu Miláno a so spoluhráčmi, s ktorými získal titul v Serie A, sa vyfotografoval. „Pred šampionátom som s ním hovoril, od inkriminovaného momentu ešte nie. Je to hráč, s ktorého službami by som rád počítal,“ povedal nový tréner modro-čiernych Simone Inzaghi. Inter naďalej sleduje Eriksenov zdravotný stav aj liečbu. „Eriksen sa cíti veľmi dobre po fyzickej aj psychickej stránke," uviedol milánsky klub vo svojom stanovisku po stretnutí s tímom. Avšak talianske pravidla zakazujú nastupovať hráčom s vyššie spomenutým defibrilátorom.

Z tréningového centra Interu Dán zamieril na dovolenku do blízkeho prístavného mesta Portofino. S manželkou Sabrinou Kvistovou a deťmi si neužívajú len na jachte v Stredozemnom mori, ale aj podniky Protofina. V jednom z nich ho paparazzi dokonca prichytili v nie práve najzodpovednejšej polohe, ktorá zaskočila fanúšikov po celom svete. Čo robil Eriksen na terase podniku si pozrite vo FOTOGALÉRII!