Najlepší tenista všetkých čias žil vo Wollerau od marca 2008. Tam sa presťahoval z Oberwillu, ktorý je vzdialený len pár kilometrov od rodného Bazileja. Rok predtým sa však stihol oženiť s bojnickou rodáčkou Mirkou Vavrinecovou, a bola to vraj práve ona, ktorá mala najväčší záujem, aby sa usadili práve tam.

V máji 2014 sa rodina Federerovcov rozrástla o ďalších dvoch členov, Mirka porodila Rogerovi druhé dvojičky – chlapcov Lea a Lennyho. Fenomenálny tenista krátko na to usúdil, že honosná vila vo Wollerau im bude pritesná, a tak sa začal obzerať po niečom novom. Voľba padla na neďaleký pozemok v zátoke Kemprathner priamo pri Zürišskom jazere, ktorý je súčasťou tridsaťtisícového mestečka Rapperswil-Jona vo švajčiarskom kantóne St. Gallen. 

Lenže kým vo svete má Federer všade dveré otvorené a vítajú ho s otvorenou náručou, tak doma vo Švajčiarsku mu krajania vedia poriadne podkúriť. Aj s pozemkom v Rapperswil majú problémy. Nespokojným občanom prekáža, že pozemok Federera leží priamo na pobreží Zürišského jazera a v prípade vybudovania veľkého sídla by im v týchto miestach zabránilo prístup k vode. Celej kauzy sa chytili aktivisti z Rives Publiques, ktorí po celom Švajčiarsku bojujú za to, aby ľudia mali prístup k svojmu majetku. V krajine helvétskeho kríža totiž patria jazerá ľuďom. 

Zdá sa však, že Federerovci problémy s prístupom k jazeru už vyriešili a ich megasídlo rastie ako z dody. Obytný komplex bude mať okrem fitnescentra a školskej budovy pre deti aj vonkajší tenisový kurt. Keď sme stavenisko navštívil v auguste 2020, tak robotníci len odvodňovali základy a stavali vo Švajčiarsku povinný atómový úkryt. Dnes sa už stavba za pomoci dvoch žeriavov rysuje a je vidieť, že aj tentoraz stavili Federerovci na sklenené materiály. Presvedčte sa o tom sami vo FOTOGALÉRII!