TU uvidíte, ako si na Krčmériho zaspomínali slovenskí športovci!

Vladimír Krčméry bol uznávaný infektológ a epidemiológ, ktorý sa do popredia dostal najme kvôli očkovacej kampane proti koronavírusu. Zároveň bol aj človekom, ktorý išiel príkladom celému Slovensku. Ako prvý sa totiž proti Covidu dal zaočkovať. 

Venoval sa aj charite. Počas svojej kariéry pôsobil aj v USA, Kambodži, Keni a na Haiti. Viedol súkromnú Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety a tiež pomáhal s rozvojovými a humanitárnymi projektami v krajinách tretieho sveta. Zdravotne na tom ale v posledných rokoch nebol dobre. Vyvrcholilo to práve 20. decembra večer, kedy zomrel. Podľa informácií mal Krčméry obojstranný zápal pľúc. 

Nielen jeho rodina bude mať smutné Vianoce. Smútiť za Krčmérym budú aj naši športovci, ktorí mali tú česť stretnúť sa s ním. Na Instagrame si na neho zaspomínal napríklad Marián Gáborík a Boris Valábik, ktorí si ho pozvali do svojej šou Boris & Brambor. Jeho úmrtie chladným nenechalo ani vodného slalomára Mateja Beňuša. Pozrieť sa na to môžete v našej GALÉRII.