Naša bývalá tenistka nastúpila v utorok ráno v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave, kde pomáhala pri testovaní na koronavírus ako administratívna pracovníčka. „Ešte raz sa veľmi ospravedlňujem čo sa stalo a veľmi ma to mrzí. Nevrátim to už to späť. Beriem to tak, že vždy keď sa urobí nejaká chyba, tak sa k tomu treba postaviť čelom. Aj preto som sa rozhodla prijať výzvu od Ministerstva zdravotníctva, aby som podporila zdravotníkov,“ povedala Cibulková. Bez okolkov zároveň priznala, že sa s očkovaním príliš poponáhľala. Apeluje však na verejnosť, aby sa vakcíny nebála. „Som naozaj veľmi rada, že tu môžem byť. Aj keď som sa s tým očkovaním trochu ponáhľala, tak by som touto cestou chcela ľuďom ukázať, že je veľmi dôležité nechať sa zaočkovať a myslím si, že je to jediná šanca, ako sa môžeme vrátiť do normálneho života,“ myslí si bývalá štvrtá hráčka sveta.Kým na očkovanie prišla Dominika štýlovo nahodená a s rúškom na tvári, tak do služby nastupovala už ako plne vybavený pracovník v prvej línii. „Mám pod tým legíny, elasťaky. Potom zdravotnícku bielizeň a na tom ochranný oblek. Obliecť sa do toho je náročné, ale nebolo to nič nepríjemné,“ opisovala bývalá tenistka, ktorá je zvyknutá na pohodlnejšie luxusné kúsky. 

Dominika Cibulková, ktorá by mala dostať druhú dávku vakcíny Covid-19 do troch týždňov nevylučuje, že pomôže pri testovaní aj v najbližšej dobe. „Určite by som pomocnú ruku podala aj v iné dni. Moja priorita číslo jeden je však môj sedemmesačný syn Jakubko, ktorého stále kojím. Určite ale ponúknem moje služby nemocnici a keď sa bude dať, ešte rada pomôžem,“ dodala na záver.

Zábery Cibulkovej pri testovaní si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Navara neprišiel

Spoločne s našou najúspešnejšou tenistkou bol prednostne zaočkovaný aj jej manžel Michal Navara. Na testovanie však neprišiel. „Môj manžel vždy rád pomôže, ale zostal doma s naším 7-mesačným synom, o ktorého sa doma stará. Myslím si, že ja som bola tá hlavná osoba, tá medializovaná, kvôli ktorej sa to celé spustilo. Takže ja som dneska za to zodpovedná," vysvetlila jeho neprítomnosť Cibulková.