TU si pozrite zábery z nadupadnej a honosnej oslavy Cibulkovej zvanej baby shower

Dominika, pôrod vášho bábätka sa blíži. Na kedy máte naplánovaný termín pôrodu?
 
Termín sa mi hýbe okolo 25. marca. Necháme sa ale prekvapiť, pretože doktorka povedala, že pre druhorodičku je to plus mínus dva týždne hore dole.
 
Ako doposiaľ zvládate tehotenstvo? Je náročnejšie ako to s Jakubkom?
 
Patrím medzi tie šťastné ženy, ktoré tehotenstvo zvládajú skutočne veľmi ľahko a nemajú s ničím problém. Zo začiatku, prvé týždne som sa možno cítila trochu viac unavená, ale to je úplne normálne. Také isté to bolo pri Jakubkovi. Fyzicky sa cítim veľmi fajn. Priznám sa, že mám akurát omnoho väčšiu chuť na sladké. V porovnaní s tým, keď som bola tehotná s Jakubkom si dávam omnoho viac pozor na stravu a kontrolujem sa.
 
Keď to teda môžete porovnať, v čom je predsa len druhé tehotenstvo iné ako to s Jakubkom?
 
Najmä v tom, že už viem do čoho idem a čo ma čaká. Taktiež v mojom prístupe. Tým, že som len pár mesiacov pred tehotenstvom s Jakubkom skončila aktívnu kariéru, tak som vtedy vôbec nemala chuť pohnúť ani prstom. Teraz chodím dva až trikrát do týždňa do fitka, aj keď som v ôsmom mesiaci tehotenstva. Chodím na kardio aj preto, lebo si pamätám, aké to bolo ťažké po pôrode rozhýbať celé telo a taktiež dostať sa na váhu, ktorú som chcela. Aj preto som momentálne kľudnejšia a viem, že to pôjde ľahšie.
 
Prečo ste sa rozhodli počas tehotenstva aj inak stravovať?
 
Poviem na rovinu, že som si dala počas prvého tehotenstva všetko, na čo som mala chuť a teraz sa z 80% strážim a z 20% si dám čo chcem. Samozrejme išli nejaké kilečká hore, ale nie je to v takom rozsahu, ako to bolo predtým. Zmenila som toto nastavenie najmä preto, že sa cítim fajn. Cvičenie mi hlavne dodáva energiu a mám z toho dobrý pocit. Určite to všetkým maminám odporúčam.
 
Je druhé bábätko živšie ako bol Jakubko?
 
To je skutočne veľmi ťažko povedať, ktoré je živšie. Prvé tehotenstvo vždy býva iné ako to druhé. Myslím tým pohybmi a vnútorným pocitom. Určite to nie je veľký rozdiel. Je to takmer totožné.
 
Menili ste niečo počas tohto tehotenstva niečo, čo ste predtým nerobili?
 
Ako som už povedala, určite si dávam väčší pozor na stravu a to, že chodím pravidelne cvičiť. Vždy si urobím nejakú hodinku, dám si kardio, spálim nejakých 500 kalórií a mám dobrý pocit.
 
Vníma už Jakubko, že čoskoro bude mať sestričku?
 
Niečo tuší, ale podľa mňa si to ešte nevie celkom predstaviť. Veľa mu o nej hovoríme, ale najviac to začne asi vnímať, keď bude malá na svete. Hovoríme mu, že bude mať sestričku, že bude kočíkovať a všetko okolo toho. Meno ešte nemáme na sto percent vybraté, ale jedno z nich už sám od seba spomína všade, kam chodí. Takže uvidíme, či jej nakoniec dáme to, čo si Jakubko hovorí.
 
Cítite sa komfortnejšie počas tohto tehotenstva? Aj čo sa týka napríklad postavy, keď to môžete porovnať?
 
Samozrejme, že sú tam nejaké tie kilečká navyše, ale nie som typ človeka, ktorý stojí celý deň pred zrkadlom a ide sa zblázniť, keď vidí nejakú malú nadváhu. Mám takú postavu, ako mám a teraz už viem, že tie kilá viem schudnúť. V tomto som komfortná. Viem o sebe, že keď budem chcieť schudnúť 15 kíl, tak to pôjde. Už teraz sa na to teším a bude to pre mňa skvelá výzva.

Na ďalšej strane Cibulková odhalila detaily honosnej oslavy baby shower