Zábery z pohrebu Maradonu si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Vo štvrtok ráno vystavili v prezidentskom paláci Casa Rosada pre širokú verejnosť truhlu s pozostatkami Maradonu. Pred palácom sa vytvoril rad cez 20 ulíc, v ktorých stáli státisíce ľudí. Pôvodne mohli mať fanúšikovia prístup do 16:00, neskôr sa predĺžilo do 19:00, ale na naliehanie rodiny sa brány pre verejnosť zavreli podľa plánu o štvrtej poobede. Z čoho vypukli nepokoje. Polícia musela použiť vodné delá, slzotvorný plyn a aj streľbu gumovými projektilmi.

Maradonu odviezli z miesta poslednej rozlúčky v sprievode veľkéj policajnej kolóny o 17:44 a na cintorín Jardín de Bella Vista dorazil pohrebný voz o siedmej. Medzitým prešiel niekoľko ulíc Buenos Aires, ktoré boli obkľúčené miliónmi ľudí. Diega uložilo tam, kde v roku 2011 pochovali jeho mamu Dalmu Salvadoru Francovu, známu ako „Doňa Tota“ a o štyri roky neskôr aj otca Dona Diega Maradonu.

O 19:53 ho za sprievodu sĺz exmanželky Claudie, dcér Dalmy, Gianinny, ďalšej dcéry Jany a bývalej partnerky Verónicy Ojedovej Maradonu pochovali. Dalma a Jana sa pridali k Diegovmu bratovi Lalovi, synovcovi Danielovi Lopezovi a podnikateľovi Guillermovi Coppolovi a niesli truhlu. Na poslednom zbohom Diegovi sa zúčastnilo približne 30 ľudí, ktoré predtým schválila rodina.

Zábery z pohrebu Maradonu si pozrite vo FOTOGALÉRII!