Uctiť pamiatku svojho bývalého šéfa či kolegu si prišli známe tváre Českej televízie. Nechýbal riaditeľ Petr Dvořák, „šporťáci“ Pavel Čapek, Robert Záruba, Michal Dusík či Jakub Stařík, či reportéri Richard Samko a Karel Rožánek a moderátormi Jakubom Železným a Bohumilom Klepetkom. Vence mu poslali zo športových zväzov a klubov.

Aj legendárny Jaromír Jágr si vypočul smútočnú reč športového komentátora Robert Záruba, ktorá prítomných dojímala, ale aj rozosmiala. „Ota naozaj nebol moc športovo nadaný. Zároveň však zostáva ako jediný futbalový hráč v histórii tímu Českej televízie, ktorý dal gól a ani sa nedotkol lopty. Bol jediným hráčom hokejového tímu Českej televízie, ktorý nedokončil samostatný nájazd, pretože spadol, ale zase sa postavil,“ zaspomínal si Záruba.

Černý bol vyštudovaný pedagóg a do roku 1989 učil. Potom sa stal moderátorom politických diskusných relácií. Po krátkom pôsobení v novinách a ako aj hovorca sa vrátil do televízie k športu. Je spolutvorcom športového kanálu Českej televízie. Do dôchodku odišiel v roku 2012, ale napriek dlhodobej chorobe stále zostával v spojení so športovou posádkou ČT. „Hovoril som s ním každý týždeň. Stále nám dával konštruktívne pripomienky k programom a prenosom,“ prezradil pre Blesk.cz po pohrebe komentátor Michal Dusík. Len na skok do kostola to mal Jarda Jágr. Napriek tomu sa nevyhol veľkému trapasu. Čo sa mu prihodilo, si pozrite na záberoch vo FOTOGALÉRII!