FOTO, ako trávi Mokošová svoj deň, nájdete TU!

Bronzová medailistka z nedávnych majstrovstiev Európy je rada, že v súčasnej situácii môže plnohodnotne trénovať v šamorínskom x-bionic sphere, ktoré slúži aj ako Olympijské tréningové centrum. „Som rada, že máme túto možnosť, keďže podmienky doma naozaj nie sú ideálne. Teší ma, že sme dostali túto možnosť a môžem tu byť aj s celou reprezentáciou. Máme super stravu, ubytovanie, starostlivosť a všetko je pod jednou strechou. Nemusím tak strácať čas cestovaním,“ priznala Mokošová. 

Samotná bublina má športovcom za prísnych bezpečnostných podmienok garantovať, že sa nenakazia koronavírusom, no ten si pred pár týždňami našiel cestu za brány strediska a pozitívnych bolo niekoľko desiatok športovcov, najmä plavcov. Mokošová je v Šamoríne už po druhýkrát a verí, že jej nič podobné nehrozí. „Bola to nepríjemná informácia, ale nakoľko zabezpečili všetko tak, aby to bolo na 100 percent pripravené, kým sa vrátime, tak nevidím dôvod na veľké obavy,“ verí gymnastka.

Pobyt v bubline je najmä o tvrdej práci a Mokošovej denný režim pripomína drinu na vojne. Z postele sa dostane ráno o pol siedmej a počas dňa strávi až osem hodín tréningom. Voľného času je minimum. „Ak máme trochu pokoj, tak si pokecáme s kamoškami a kamošmi, prípadne si ideme sadnúť na kávu. Venujeme sa niečomu inému, aby sme sa odreagovali. Je to pre nás náročné aj z psychickej stránky. Snažíme sa nájsť zlatú strednú cestu,“ priznáva.

Gymnastika patrí medzi najnáročnejšie športy a po ťažkých tréningoch potrebuje aj telo našej hviezdy potrebnú regeneráciu. Buď sa zverí do rúk fyzioterapeuta alebo regeneruje vo veľkých mrazoch v kryokomore. Spoločnosť jej robí aj plná nádoba s ľadom. „Do ľadu si po tréningoch dávam nohy, keďže ich mám úplne rozbité,“ ozrejmuje a na pľuzgiere na rukách ma osvedčený recept. „Nakrémujem si ich kalciovou masťou,“ dodáva Mokošová na margo driny, ktorú dennodenne podstupuje. 

Mokošovej denný harmonogram

6.30 budíček

7.00 raňajky

7.30 - 11.30 prvý tréning

12.00 obed

12.30 - 13.30 fyzioterapia, regenerácia

13.30 - 14.30 oddych

15.00 - 19.00 druhý tréning

19.15 - 19.30 pobyt v kryokomore

19.30 večera

21.45 spánok