EXKLUZÍVNE FOTO Golonkovho hrobu nájdete TU!

Hoci má legendárny útočník kúpené svoje miesto na cintoríne v Slávičom údolí už niekoľko rokov, mnohí stále o tom nemajú poňatia. Golonkov hrob sa nachádza neďaleko hlavného vchodu a slávny hokejista bude ležať po smrti medzi ďalšími velikánmi nášho športu či kultúry. Jeho susedmi budú napríklad brankár Vladimír Dzurilla, útočník Dušan Pašek, komentátor Karol Polák a mnohí ďalší.

Na prvý pohľad by ste si však pripravený hrob Golonku možno ani nevšimli. V súčasnosti totiž nič neprezrádza, že ide o jeho miesto posledného odpočinku - na mramorovej doske totiž nie sú žiadne údaje. Je tam však vygravírovaná postava hokejistu, pri pohľade na ktorú je jasné, že ide o československého velikána.

Žiletka, ako ho prezývajú, celú záležitosť uviedol na pravú mieru pre náš portál. „Pred pár rokmi sme robili rekonštrukciu hrobov na Martinskom cintoríne a tam nám zobrali hrob, na ktorý som čakal. Chcel som byť oproti môjmu otcovi, aby bola rodina pokope, no pochovali tam niekoho iného a nás posunuli ďalej o niekoľko miest. Tak som protestoval a vtedy nám dali v Slávičom údolí toto miesto, oproti je napríklad Jožko Kroner. Ten, kto nám robil renovácie hrobov, mi podľa všetkého vygravíroval aj postavu hokejistu na hrob. Malo to byť bez mena a bez všetkého. Dodnes je mi to záhadou, ale asi to urobil z vďačnosti,“ povedal Golonka pre Šport24.sk.