O miestenku do hlavnej fázy tak budú slovenské reprezentantky bojovať v pondelkovom súboji s Českom. Nemky majú po dvoch víťazstvách postup vo vrecku.

Slovenky mali zlý vstup do zápasu, rýchlo prehrávali 1:5 a už v polčase mal favorit sľubný päťgólový náskok. V druhom polčase Nemky rozdiel v skóre ešte zvýraznili a po exhibičnom závere potvrdili post lídra tabuľky. Najlepšími strelkyňami slovenského tímu boli so štyrmi gólmi Réka Bíziková a Vladimíra Bajčiová.

Zverenky trénera Pavla Streichera v prvom zápase na šampionáte prehrali s Maďarskom 29:35 a na konte zatiaľ nemajú ani bod. Prvé tri tímy zo skupiny postúpia do hlavnej fázy šampionátu, štvrtý ešte bude hrať o konečné umiestnenie v tzv. Prezidentskom pohári.

Slovensko - Nemecko 22:36 (12:17)
Zostava a góly SR: Ivanicjová, Oguntoyová - Pócsiková 1, Lanczová 3, Rebičová, Trúnková 3, B. Bíziková 1, Bujnochová, R. Bíziková 4/3, Bajčiová 4/1, Holejová 2, Szarková 2, Štefániková 2, Popovcová, Hudáková, Dulinová. Najviac gólov Nemecka: Grijseelsová 6, Schmelzerová a Stockschläderová po 5. Rozhodovali: Bon-ok Koo, Seok Lee (obaja Kór. rep.), vylúčenia: 3:3, 7m hody: 4/3 - 3/2