Slovenskí hokejoví reprezentanti majú za sebou tri odohraté zápasy, z ktorých sme dokázali získať tri body s Američanmi. Za svoje výkony sa však napriek tomu určite hanbiť nemusia. Fanúšikovia si totiž pri sledovaní výkonov našich museli „oblizovať prsty“ a to predovšetkým pri pondelkovej gólovej kanonáde v zápase s Kanadou (5:6). Kým pred začiatkom šampionátu všetci očakávali, že ťahúňmi budú predovšetkým ostrieľané hviezdy z NHL, hokejový prím hrajú skôr naše mladé pušky.

Obrovskú pozornosť vzbudzuje predovšetkým náš najmladší reprezentant Adam Liška, pre ktprého ide o prvý seniorský šampionát. Len 19- ročný útočník vnáša do hry veľkú energiu a v zápase s Kanadou sa mu dvakrát podarilo z tesnej blízkosti brány prekonať kanadského brankára Murrayho. Dvojnásobnému víťazovi Stanleyho pohára strelil svoje prvé dva góly na seniorských MS. “Prežívam to všetko s Adamom a nesmierne mu fandím. Neskutočne som na neho hrdá a šťastná, keď strelil dva góly,” povedala nadšene pre Šport24.sk Liškova partnerka Rebeka, ktorá nechýbala v hľadisku Steel Arény.

Obrovský „hlad po góloch“ predvádza aj 23- ročný útočník Matúš Sukeľ, ktorý od novej sezóny bude hrávať v pražskej Sparte. Rodák z Liptovského Mikuláša zaznamenal svoj prvý gól proti hviezdami nabitom tíme z USA a dvakrát sa dokázal presadiť aj v pondelok proti Kanade. Jeho výkon si vychutnal priamo z tribúny košickej Steel Arény aj jeho otec Peter Sukeľ. „Môže to byť aj lepšie," vyjadril sa skromne na margo hokejistových doterajších výkonov. "Boli sme sa pozrieť aj na zápas s USA, tam mu to tiež padlo už v prvej tretine tak ako v zápase s Kanadou. Tím a tiež aj Matúš hrajú zatiaľ veľmi pekný hokej a dúfam, že im to vydrží," zhodnotil Sukeľov brat Jakub, ktorý hrá za extraligový Liptovský Mikuláš.

Obdivuhodné výkony slovenských hokejistov ocenil aj otec nášho reprezentanta a bývalý útočník Jozef Daňo.  „Na to tam prišli, aby sa tlačili do tej bránky. Aby dávali góly. To, že mladí hráči dnes dávajú góly, tak to je len dobre,“ vyjadril sa pre Šport24.sk. „Samozrejme, že ma teší, že tu je aj Marko. Držím mu palce a teda nie len jemu, ale aj celému tímu. Hrajú pre Slovensko, aby sa niekde zviditeľnili aj tí ďalší mladí hráči,“ konštatoval Daňo.

Môže vás zaujímať:

Skvelé správy zo zámoria: Sagan v dramatickom závere vyhral 1. etapu Okolo Kalifornie!

Sagan na krste prekvapil veľkou zmenou: Nový účes a to nie je všetko! Peťo, čo si si to urobil?

Veľké vyznanie! Fanúšikovia sa mohli ísť roztiecť: Saganova žena ich prekvapila FOTO so synom!