„V roku 2012 som začala študovať na vysokej škole v Soule, kde je katedra bohemistiky a slovanistiky. Sme v Pjongčangu dve, čo vieme po česky, a práve tá druhá kolegyňa mi hovorila o možnosti ísť študovať češtinu. Videla som v tom zmysel aj do budúcnosti,“ príjemne nás zaskočila Parková.

Pomohli Američanom k tesnému víťazstvu nad Slovákmi rozhodcovia? Naši hráči v tom majú jasno!

Somin má aj české meno. „Dostala som od spolužiakov v Brne meno Milada. Je to vraj staré české meno, páči sa mi,“ usmiala sa Somin, teda Milada. „Študovala som tri semestre na Masarykovej univerzite, ktorú som si vybrala na výmenný pobyt. Bola som aj v Bratislave, ktorá sa mi páčila,“ priznala sympatatická Kórejčanka.

Kórejčanka sa stará o novinár pri hokeji.
Kórejčanka sa stará o novinár pri hokeji.
Zdroj: autor

Toto už je priveľa. Američania sú po víťazstve nad Slovenskom na smiech: Trapas ako hrom!

Ako sa dostala na olympiádu? „Prihlásila som sa, pretože hľadali tlmočníkov na češtinu a slovenčinu. Išla som na pohovor a vybrali ma na hokej. Mojou úlohou je pomáhať novinárom v tlačovom stredisku a tiež byť pri rozhovoroch s hráčmi, keby bolo niečo potrebné preložiť,“ vysvetlila Somin. A čo hokejisti? „Jasné, že som si všimla slovenských hokejistov a musím povedať, že sa mi páčia viac ako českí,“ začervenala sa. 

Petra Vlhová bola po výbuchu poriadne frustrovaná: Kuzminovú máme na Slovensku len jednu

MOMENTKY zo zápasu Slovákov s Američanmi si pozrite TU!