„Mám to tu v Clevelande rád. Nemám žiadny dôvod odtiaľto odísť. Sú tu ešte technické detaily ohľadom môjho kontraktu, ale tie nechávam na agenta,“ nechal sa počuť krátko po finále NBA LeBron. Po týchto slovách by sa zdalo, že podpis nového kontraktu je len formalitou. Lenže James sa mal rozhodnúť do utorka polnoci a nakoniec cez svojho agenta Richa Paula oznámil, že Cleveland zatiaľ premárnil svoju šancu upísať si ho. Od 1. júla bude už totiž voľný hráč.

Ohlasy na finále NBA: Modlitby vypočuté, spi spokojne, Cleveland!

Problémom sú ako vždy peniaze. Momentálne berie James za sezónu 24 miliónov dolárov a je za to ostro kritizovaný. Vraj je to veľa. Najlepší hráč posledného finále pri tom nepatrí ani medzi najlepšie zarábajúcich, no konečne by ním už chcel byť. Lenže v Clevelande to nepôjde. Tí mu môžu pri momentálnej situácii ponúknuť zmluvu na jeden rok a najviac 27,5 milióna na účet. Pri tom najvyššia suma, akú môže klubová kasa vydať na ročný plat pre jedného hráča, je 30 miliónov.

V sezóne 2016/17 bude platový strop pre jeden tím v NBA 94 miliónov dolárov. „Cavs“ už majú zazmluvnené najväčšie hviezdy tímu Kyriea Irvinga, Kevina Lovea i Tristana Thompsona. Čiže priestoru na zvyšovanie nemajú až tak veľa. Situácia by sa mohla zmeniť po sezóne 16/17, kedy sa platový strop opäť navýši o ďalších 13 miliónov. Obetuje teda James pár miliónov, aby zostal v meste, kde ho milujú alebo mu kufre zbalí láska k peniazom?