Čím sú muži starší, tým menej testosterónu majú v tele. Už mužom nad 35 rokov klesá hladina testosterónu v tele ročne o 1 percento a aby toho nebolo málo, páni kvôli klesajúcim hormónom prichádzajú aj o svalovú hmotu. Aké sú však najčastejšie príznaky a kedy by sa vám mala rozblikať kontrolka, že niečo nie je v poriadku?

Strata elánu, úbytok svalovej hmoty či strata energie

Podľa odborníkov sa klesajúca hladina testosterónu odzrkadľuje napríklad na strate elánu, stratou energie, sily a najmä svalovej hmoty, ktorú postupne nahrádza tuk. Ďalším sprievodným znakom je nižší výkon, únava a hlavne nechuť, keď máte pocit, že vás nič nebaví.

Ako sa brániť

Ako sa teda brániť? Najúčinnejšou obranou proti klesajúcej hladine testosterónu a príznakom s tým spojených je neustála fyzická aktivita. Zahrať si futbal alebo hokej s partiou kamarátov alebo si ísť zabehať vášmu telu len prospeje. Okrem fyzickej aktivity si však môžete pomôcť aj s kvalitnými výživovými doplnkami. Jedným z najkvalitnejších na trhu, je doplnok stravy Maxulen, ktorý pomáha desiatkam tisíc mužov na Slovensku, v Českej republike aj celej Škandinávii. Medzi nich patria aj Dušan a Ján. Dušan Kulich začal užívať Maxulen na odporúčanie známeho.

Najúčinnejšou obranou proti klesajúcej hladine testosterónu a príznakom s tým spojených je neustála fyzická aktivita. Pomôcť si môžete aj s kvalitnými výživovými doplnkami
Najúčinnejšou obranou proti klesajúcej hladine testosterónu a príznakom s tým spojených je neustála fyzická aktivita. Pomôcť si môžete aj s kvalitnými výživovými doplnkami
Zdroj: Maxulen

„Musím povedať, že spočiatku som nič nepociťoval, ale približne po dvoch mesiacoch, čo som ho pravidelne užíval, som naozaj začal cítiť viac sily a energie.
Teraz ma už práca a rodina nestojí toľko námahy. 
Maxulen  mi dodáva silu a energiu, aby som lepšie zvládal bežné pracovné povinnosti, šport, a rodinu. Preto by som vám ho úprimne odporučil.“

Ján Jackuliak tiež siahol po kvalitných doplnkoch.
Ján Jackuliak tiež siahol po kvalitných doplnkoch.
Zdroj: Premysl Dousa

Ján Jackuliak je s Maxulenon taktiež veľmi spokojný

Musím vám všetkým, chlapom, ktorí máte pochybnosti, pociťujete únavu, stresy a neviete načerpať energiu napísať, že mi Maxulen naozaj zabral. Trvalo to dlhšie, ale efekt výživového doplnku sa dostavil a to v plnej sile! Začalo sa mi dariť lepšie vo všetkých sférach. Myseľ mi pracuje sviežo a produktívne. Chuť do zivota, do práce, do chlapčenských radostí, je oveľa silnejšia a intenzívnejšia. Manželka si nemôže vynachváliť môj esprit a optimizmus, ktorý je naozaj v dnešnej dobe potrebný. Pribudlo mi veľa práce na úžasných projektoch, ktoré už pomaly môžete vidieť v kinách aj v tv. Maxulen doporučujem všetkým mužom. Navštívte stránky maxulen.sk a rozhodnutie je už len na vás.”

Maxulen kúpite len na maxulen.sk.