Nemecko už má istý postup, v poslednom zápase bratislavskej D-skupiny sa má v utorok stretnúť s Poľskom. Tréneri však nebudú môcť počítať so siedmimi hráčmi, ktorí nastúpili do povinnej karentény. Tú môžu ukončiť po piatich dňoch v prípade, že budú mať dva po sebe nasledujúce PCR testy negatívne.

Päť nových prípadov nákazy u Kaia Häfnera, Tima Kasteninga, Lukasa Mertensa, Lucu Witzkeho a Andreasa Wolffa odhalilo pondelkové ranné testovanie. Zväz ešte popoludní informoval o pozitívnom teste Wagnera, ktorého povolali ako náhradníka za prvého nakazeného Kühna. U toho zistili nákazu v sobotu a už opustil výpravu a zamieril do karanténneho ubytovania. Wagner pricestoval do Bratislavy v nedeľu a po príchode sa izoloval, takže nemal byť v kontakte s ďalšími hráčmi a inými členmi nemeckej výpravy, informovala agentúra DPA.

"Už ani nerozumiem svetu. Fyzicky som v poriadku, ale uplynulých pár hodín bolo po emočnej stránke ako na horskej dráhe," uviedol dvadsaťštyriročný Wagner. Vedenie Nemeckého hádzanárskeho zväzu (DHB) momentálne rieši s Európskou hádzanárskou federáciou (EHF) i bundesligovými klubmi možnosť donominovať ďalších náhradníkov.