Rozhovor s ňou ruský Kanál 1 promoval niekoľko dní. „Čaká vás senzačné priznanie Aliny Zagitovovej,“ hovorilo sa v upútavkách programu. Celá ruská športová verejnosť rozmýšľala, čo by mohla zláta krasokorčuliarka z Pjongčangu ľuďom povedať. Prišla však najhoršia a najneočakávanejšia správa. Alina Zagitovová prerušila kariéru.

„Nekončím, ale nebudem štartovať na majstrovstvách Ruska. Rovnako sa nepripravujem ani na majstrovstvá Európy a sveta. V najbližšom období nebudem pretekať, ale budem vystupovať a trénovať. Chcem viac spoznať samu seba a nájsť nový prístup ku krasokorčuľovaniu,“ vysvetlila Zagitovová.

Alina vyhrala všetko, čo sa dalo, ale túto sezónu zaostáva za konkurenciou aj doma v Rusku. Kostornajová, Trusovová aj Šerbakovová jej dávajú na frak. Na ruskom šampionáte by mohla počítať s medailou, iba ak by jedna z nich urobila veľké chyby.

Pre 17-ročnú športovkyňu je teraz veľmi ťažké prijať fakt, že nestačí na mladšie a menej skúsené krajanky. Napriek tomu si získala rešpekt, keď priznala stratu motivácia a hladu po víťazstvách. „Chcem znova získať motiváciu. Ak chcete vyhrávať, musíte vstávať ráno o šiestej a byť na štadióne od deviatej večer. Som unavená z tohto režimu. Uvidíme, čo prinesú ľadové šou. Chcem však opäť nájsť túžbu súťažiť," priznala.

Alina Zagitovová už má skúsenosť s krasokorčuliarskou exhibíciou.
Alina Zagitovová už má skúsenosť s krasokorčuliarskou exhibíciou.
Zdroj: profimedia

Rodáčka z Ižhevska končí kariéru po dva a pol roku medzi seniorkami. V decembri 2016 sa umiestnila na senzačnom druhom mieste na ruskom šampionáte. Neskôr vyhrala všetko, čo sa dalo - olympiádu, majstrovstvá Európy i sveta. Získala rešpekt a slávu, ktorú môže po prerušení kariéry speňažiť. Otvára sa jej celý svet a je nepravdepodobné, že sa do súťažného kolotoča dobrovoľne vráti. Na čo by vstávala skoro ráno a tvrdo drela, aby vyhrala tituly, ktoré už má? Zagitovová urobila všetko správne a v správny čas.