Ich vzťah vznikol na základe internetového zoznámenia ešte v roku 2004. Dotyčná sa v tom čase 26-ročnému volejbalistovi predstavila ako Maya, pričom na svojom profile na sociálnej sieti používala fotky brazílskej supermodelky Alessandri Ambrosio. Časom však začala pýtať od Cazzanigu peniaze, a tak zaľúbený Talian chodil do banky po pôžičky ako na hodiny klavíra.

Dokonalé telo brazílskej supermodelky si pozrite vo FOTOGALÉRII

Za pätnásť rokov jej poslal na účet dokopy 700-tisíc eur, ktoré Maya od neho vylákala pod zámienkou lekárskej starostlivosti, rôznych operácii či liečby srdca. „Nikdy sme sa nestretli. Vždy si vymyslela nejakú výhovorku. Raz bola chorá, potom mala prácu. A aj napriek tomu som sa do toho hlasu zamiloval. Bol to jeden telefonát za druhým. Volali sme si každý deň,“ povedal smutným hlasom Roberto Cazzaniga pre Corriere della Sera.

Na otázku, ako sa jej podarilo vytiahnuť z neho toľko peňazí, odpovedal jednoducho. „Tisícka sem, dvetisíc tam a nakoniec z toho bolo sedemstotisíc eur,“ vysvetlil taliansky volejbalista, ktorý má momentálne voči banke more dlhov. O tom, že bol do svojej internetový lásky zamilovaný až po uši, potvrdil aj jeho brat: „Raz sedel vo svojej izbe v úplnej tme. Plakal. Opýtal som sa ho, čo sa stalo, a on mi odvetil, že sa zamiloval a jeho láska je na JIS-ke pre problémy so srdcom.”

Celú kauzu zastavila až Robertova rodina, ktorá kontaktovala televíziu, cez ktorú chcela dostať túto problematiku do povedomia. Po odvysielaní sa naivný volejbalista rozhodol ísť na políciu a celú vec oznámiť. Na svoju falošnú priateľku podal trestné oznámenie.