MOV už vo februári označil Brisbane za "preferovaného kandidáta" a stredajšie hlasovanie už malo iba formálny charakter. Ide o nový inštitút, ktorý zaviedli v rámci Agendy 2020 v snahe zjednodušiť a zlacniť proces kandidatúry. "MOV" má tú česť oznámiť, že 35. olympiáda bude v Brisbane," citovala prezidenta hnutia Thomasa Bacha agentúra AFP. V Austrálii sa budú konať hry po tretí raz. Prvýkrát ich hostilo Melbourne v roku 1956, potom Sydney v 2000.

Na počesť oficiálneho víťazstva odpálili v meste ohňostroj a radosť neskrývali ani delegáti na zasadaní MOV. "Sme si istí, že dokážeme zorganizovať úspešné hry," povedal predseda austrálskej vlády Scott Morrison. "Je to historický moment pre MOV. Vieme, že sú hry v dobrých rukách, pretože Austrália má dostatok skúseností s organizáciou podobných podujatí a stotožňuje sa aj s našimi reformami," vyhlásil Bach, ktorý po hlasovaní podpísal zmluvu s predsedkyňou vlády Queenslandu Annastaciou Palaszczukovou. "Dokázali sme to pre Queensland a pre Brisbane," povedala Palaszczuková po formálnom potvrdení dejiska.

Brisbane sa uchádzalo o olympiádu už skôr, súboj o organizáciu hier 1992 prehralo s Barcelonou. Pôvodne mali záujem o OH 2032 aj Budapešť, Dílí, Dauha či nemecký región Porýnie-Porúrie, no Brisbane zaujalo existujúcimi športoviskami. Organizátori avizovali rozpočet 3,5 miliardy dolárov s polovičnou účasťou štátu. Brisbane hostilo v roku 1982 Hry Commonwealthu. Austrálčania majú na prípravy jedenásť rokov. Ešte predtým sa uskutočnia dve olympiády, v roku 2024 v Paríži, o štyri roky neskôr ich privíta Los Angeles.