Toto nečakala! Kuzminovú privítalo na olympiáde nemilé prekvapenie: Jej štart je ohrozený

Olympiáda sa začína v piatok, no už teraz sa v dvoch dedinách, vo vysokohorskom stredisku Pjongčang a prímorskom meste Kangnung, ubytovávajú tisícky športovcov. Tých čakajú novopostavené činžiaky, ktoré neprekypujú luxusom, no sú útulné.

Olympiáda sexu? Športovci sa majú na čo tešiť, pozrite, čo pre nich pripravili organizátori!

Športovci nájdu v izbách postele s prádlom, ktorého motív je ladený do vzorov a farieb Pjongčangu. Najväčším luxusom sú toalety a kúpeľňa, ktoré ponúknu štandard, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani novostavby na Slovensku. Okrem izieb majú výpravy k dispozícii aj apartmány, kde nájdu aj kuchynku, či jedálenský stôl alebo konferenčnú miestnosť.

FOTO Vlhovú v Pjongčangu ničia brutálne podmienky: Toto sme ešte nezažili

Pre športovcov sú k dispozícii kondómy, ktoré organizátori ponúkajú na rôznych miestach a sú zadarmo. „Automaty s prezervatívmi budú umiestnené v dedinách, na toaletách, či iných priestoroch,“ informujú v dejisku hier. Celkový počet kondómov je 110-tisíc, čo je o desatinu viac ako na poslednej olympiáde v Rio de Janeiro, či zimných olympiádach v ruskom Soči 2014 a kanadskom Vancouvri 2010.

Olympiáda sexu? Športovci sa majú na čo tešiť, pozrite, čo pre nich pripravili organizátori!

Keďže sa v Pjongčangu predstaví takmer 3000 športovcov, v priemere na jedného vychádza 37 kusov ochrany. „Neočakávame, že ich budú používať športovci, ale ako prevencia proti šíreniu vírusu HIV je to potrebné,“ povedal hovorca ZOH Čung Geun-Sik.

Zo skúseností z predchádzajúcich hier sa už stáva zvykom, že kondómy si mnohí berú so sebou ako suvenír. Preto sa rovnaký trend očakáva aj pri rekordnom počte prezervatívov v Južnej Kórei.