Krasokorčuľovanie je šport, ktorý dbá na estetiku a kilečká navyše sú problémom. Najmä dievčatá pri dospievaní to majú ťažké. Prešla si tým aj Oľga. „Mala som asi 18 rokov, keď som musela schudnúť, pretože som mala kilá navyše. Všade som počúvala, nežer, si tlstá. Dostali sme so Zuzanou Paurovou, našou reprezentantkou v kategórii žien, papier, koľko smieme vážiť. Schudla som na 43 kíl, ale prišli problémy. Stratila som menštruáciu, rozhasil sa mi celý organizmus. Dostala som lieky a pribrala sedem kíl! Prestala som preto jesť, pretože nikto mi nedal radu a nepomohol, čo s tým robiť. A tak som sa uchýlila k bulímii,“ zaspomínala si na ťažké časy Oľga.

„To znamená, že normálne som nejedla, ale prežrala som sa a potom sa vyvracala. Nejakým spôsobom som sa najesť musela, pretože pri športovom výkone to potrebujete. Ale všetko som vyvracala. Keď si na to dnes spomeniem, až mi je zle. Však som mohla skolabovať. Rozlámali sa mi všetky zuby a tak som si musela dať robiť porcelánové. V horších prípadoch sa to končí smrťou. Takto som fungovala asi osem rokov. Nebolo to však jednoduché nájsť vždy po ruke miesta, kde sa môžem vyvracať a tak som si jedného dňa povedala, že stačilo. A začala som sa normálne stravovať,“ priznáva.

Aj preto sa stala ambasádorkou neziskovej organizácie „Chuť žiť“, ktorá sa zaoberá poruchami príjmu potravy. V spolupráci s výživovou poradkyňou a psychológom budú robiť osvetu a prednášky o tom, ako zvládať túto chorobu. „Veľa ľudí si bulímiu spája s tým, že ste na hlavu. Ale ono je to normálna závislosť. Preto chcem nejakým spôsobom pomôcť, pretože na vlastnej koži som si prešla doslova peklom,“ uzavrela Beständigová.

Mohlo by vás zaujímať:

Bystričania a Zvolenčania sa začali otužovať pred Winter Classic: Jedni v Hrone, druhí v slipoch

Slovan natiahol sériu prehier: Vo vyrovnanom zápase nestačil na Rigu

Legendárny Jágr to s návratom na ľad myslí vážne: To, dokedy chce hrať vás odrovná!