Zábery z tvrdého tréningu Petry si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Jedna z najprestížnejších československých MMA organizácií Oktagon, spustila ambiciózny projekt s názvom Projekt Y. Promotéri vybrali spomedzi 400 uchádzačiek štyri dievčatá, ktoré sa MMA nikdy predtým aktívne nevenovali. Majú len niekoľko mesiacov na to, aby sa pripravili na svoj prvý profesionálny zápas. Jednou z týchto mladých žien je Petra Batthyanyová. „Bojovým športom sa aktívne venujem od novembra 2018. Dala som sa do toho, pretože som MMA vždy sledovala a chcela som sa tomu začať venovať aj aktívne, čo sa mi aj podarilo. Začala som chodiť najskôr iba na box. Ako som však dostala pozvánku do projektu Y, tak ma to pohltilo už úplne. Pridala som pochopiteľne aj zem,“ opisuje dcéra slovenského herca Petra Batthyanyho.

Sexi dievčine vôbec neprekáža tvrdá drina, modriny či monokle. „To, že som sa dostala do projektu Y beriem ako splnenie sna. Absolútne som v tom našla svoju podstatu a tento bojový šport ma napĺňa. I keď je to veľmi náročné, robím to so srdcom a naplno,“ zdôverila sa pre Šport24.sk Batthyanyová.

Tá má spolu s ďalšími tromi dievčatami, ktoré sú súčasťou Projektu Y len 5 mesiacov na to, aby sa pripravili na vzájomné merania síl v klietke. Jej rozhodnutie robilo rodine vrásky na čele. „Rodina aj známi boli zo začiatku zhrození, že do čoho sa to vlastne púšťam. Neskôr však pochopili, že je to môj sen a už ma natoľko poznajú, že keď sa pre niečo rozhodnem, tak ma od toho nikto neodhovorí,“ povedala svojrázne.

25-ročná kráska doslova šokovala svojho známeho otca, ktorého mnohí poznajú ako seriálového „Banána“. Myslel si, že sa jeho dcéra zbláznila. „Priznám sa, že keď Peťka prišla domov a povedala, že bude bojovať v klietke, tak som si myslel, že sa mi dcéra zbláznila. Že je to len chvíľková záležitosť a potom na to zabudne. Lenže ju, z niekoľko stoviek dievčat vybrali do Projektu Y a to už sranda nebola. Nie je to vôbec ľahké, vidieť, ako vaše dieťa trpí a čo musí na tréningoch absolvovať. Povedala mi však, že si chce poznať, kde je jej dno síl, tak to musím len rešpektovať,“ povzdychol si pre náš portál herec Peter Batthyany.

MMA je šport aj pre ženy

Jeden z najuznávanejších MMA trénerov na Slovensku Ilja Skondrič, ktorý dohliada ako hlavný kouč aj na Petru Batthyanyovu si myslí, že bojové športy nie sú len pre tvrdých chlapov. „Je to šport ako každý iný. Počet fanúšikov rapídne rastie a myslím si, že im nevadí, že medzi sebou zápasia ženy. Som takého názoru, že doba sa mení. Dievčatá si k MMA tiež pričuchli a zachutilo im to. Vidíme veľmi pekné zápasy v UFC, ale aj v iných silných organizáciách,“ prezradil Skondrič pre Šport24.sk

Mohlo by vás zaujímať: 

FOTO Najvulgárnejšie fanúšičky opäť vystrájali na dostihoch: Spité na mol a otŕčali holé zadky 

VIDEO: Na vlastnej koži! Odbehli sme ČSOB maratón! 

FOTO Najsexi slovenská cyklistka úplne holá v saune: Z jej obrích silikónov nespustíte oči!