Pod jeho vedením sa Slovenky dostali v svetovom rebríčku FIVB na 24. miesto, kde figurovali pred ME 2021. Bolo to historické národné maximum, predtým ním bolo 26. miesto mužov z januára 2012 a augusta 2017. Aktuálne je tím na 32. pozícii. "Som veľmi hrdý, že sme sa dostali tak vysoko. Škoda, že sme sa tam neudržali po majstrovstvách Európy, aby sme mali šancu postúpiť na svetový šampionát, ale nedá sa nič robiť. Mali sme náročné leto, čas na prípravu na majstrovstvá Európy nebol dlhý a navyše sme z piatich týždňov jeden stratili, pretože v Grécku neboli ideálne podmienky. Museli sme sa s tým však popasovať. Celkovo si myslím, že sme nemohli spraviť viac. V priebehu troch rokov sme dosiahli výborné výsledky, odohrali sme fantastické domáce majstrovstvá Európy, tento rok sme zaváhali v prvom zápase proti Maďarkám, ale potom sme bojovali a postup sme mali v rukách. Vždy sa dá dosiahnuť viac, ale viem, že sme vždy pre úspech spravili maximum," dodal.

Fenoglio má povesť náročného trénera, ktorý od hráčok vyžadoval vždy maximum. "Myslím, že sa nám podarilo za tie tri roky posunúť tím vpred. Snažili sme sa pracovať na mentalite a charaktere, aby hráčky nechali na ihrisku maximum. Nebolo to vždy jednoduché, ale našli sme spoločnú cestu. Väčšina dievčat pochopila, že tvrdá práca nebola dôležitá len pre leto v národnom tíme, ale mala zmysel aj pre ich budúcu kariéru. Pracovali sme na technike aj sile a verím, že baby sú natoľko múdre, že si z toho dokážu niečo zobrať. Dúfam, že sa odo mňa niečo naučili. Ja sa nemením, mojou filozofiou je, že cesta k úspechu vedie len cez tvrdú prácu. Verím, že som na Slovensku po sebe niečo zanechal," uzavrel taliansky kormidelník.

Kontrakt so SVF má Fenoglio do konca roka, ale keďže dovtedy sa nekoná žiadna reprezentačná akcia, prezident SVF Marek Rojko sa už s talianskymi trénermi rozlúčil. "Krátko po návrate z ME predložili tréneri analýzy z viacerých stránok. Rozhodli sme sa, že v projekte s talianskymi trénermi nebudeme pokračovať. Verili sme v postup zo skupiny a možnú jedinečnú šancu na MS. Veľmi si vážim spoluprácu s nimi, pretože sme boli tri roky v priamom kontakte a komunikácii, ale na druhej strane na ME bolo cítiť, že družstvo je na hranici toho, čo si obe strany teda hráčky aj tréneri vzájomne mohli dať. Myslím si, že družstvo pracovalo tvrdo a dlho, pričom kľúčová bola športová forma družstva a tá sa nepodarila naladiť na vrcholný turnaj. Chcel by som sa trénerom poďakovať za profesionálnu prácu a som presvedčený, že si potrebujú obe strany teraz oddýchnuť. Držím trénerom palce v ich budúcich pôsobiskách a určite sa s nim osobne opäť stretnem. Isté je, že sa môžu obe strany pozrieť priamo do očí. SVF si zároveň splní záväzky, pretože s trénerom Fenogliom končí kontrakt ku koncu roka. Preto aj čas na nástupcov bude počas najbližších dvoch mesiacoch," povedal Rojko.