"Daniel Kuzmin sa vyjadril negatívne ohľadom svojho pokračovania ako hlavný tréner pri mužskom tíme. A to napriek tomu, že sme s ním ďalej počítali. Hľadali sme preto kontinuitu. A keďže mužský tím pracoval už vlani s Kosom a Valentom, oslovili sme Kosa a on súhlasil. Predpokladá sa, že nastolené trendy budú ďalej pokračovať, ale už pod jeho vedením," uviedol prezident SZB Tomáš Fusko pre denník Šport.

V kádri mužov na sezónu 2019/2020 naďalej ostávajú Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Michal Šima a Šimon Bartko. Novým členom slovenskej reprezentácie sa stal Matej Baloga. Matej Kazár naopak ukončil úspešnú kariéru. Nový tréner okúsil trénersku lavičku, keď viedol reprezentáciu Slovinska. V minulosti reprezentoval Československo a Česko v biatlone aj na troch zimných hrách.

"Vraciam sa na pozíciu, akú som roky vykonával v Slovinsku. Svoje skúsenosti sa budem snažiť preniesť do slovenského tímu. Nebudem štartovať z nuly, už mám nejakú predstavu, na čom by sa malo popracovať," skonštatoval Kos pre denník Šport. Kos podal aj prvé informácie ohľadom letnej prípravy slovenských reprezentantov. Odštartovať by sa mala začiatkom júna na Králikoch a následne by mala pokračovať prevažne na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať:

Na pohreb Nikiho Laudu dorazili do Viedne aj fanúšikovia zo Slovenska: Niki je legenda!

Polícia v Baku monitoruje fanúšikov Arsenalu: Problémom je dres Mchitarjana

Neymar nedokončil prvý tréning: Odišiel v sprievode lekárov