,,Bola som v mládežníckych reprezentáciach. Bolo to mojím snom dostať sa do tejto seniorskej. Neverila som, že sa týchto majstrovstiev vôbec zúčastním. Bohužiaľ sa zranila jedna smečiarka a mne sa takto uvoľnilo miesto. Som rada, že tréner dal príležitosť mne a nakoniec som sa sem dostala,'' hovorí o ceste do seniorskej reprezentácie mladá Bratislavčanka.

Fričová nepovažuje svoj mladý vek v rámci tímu za problematický: ,,Sme dobrý kolektív, baby mi to nedávajú pociťovať. Možno, keď ste najmladšia máte trošku viac zodpovednosti okolo nosenia vecí, starania sa o veci okolo družstva,'' hovorí volejbalistka.

Na snímke slovenská seniorská volejbalová  reprezentantka Karolína Fričová.
Na snímke slovenská seniorská volejbalová reprezentantka Karolína Fričová.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

,,Keď som nastupovala na prvý zápas tréma bola, ale bude to postupne opadávať. Keď už bola oznámená nominácia, tá najhoršia tréma opadla. Nevedela som, či sa do nominácie dostanem alebo nie,'' vysvetľuje Fričová

,,Atmosféra je úplne iná, keď človek vstúpi do haly, takže si myslím, že v piatok, keď prídeme na štadión a budú tam rozhodcovia, štatisti, všetko okolo toho, vtedy to pocítim. A ak by som sa možno dostala na ihrisko, tak vtedy si myslím, že príde tá naozajstná tréma. Bude to pre mňa zážitok, ale neočakávam nejaký veľký priestor, som vôbec rada, že som sa dostala do štrnástky. Pre mňa je už veľký úspech to, že môžem byť aspoň na lavičke,'' priznala pocity z účasti na ME slovenská reprezentantka.

Na snímke slovenská seniorská volejbalová  reprezentantka Karolína Fričová.
Na snímke slovenská seniorská volejbalová reprezentantka Karolína Fričová.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

 

Fričová sa vyjadrila aj o možnostiach postupu slovenského tímu: ,,Kľúčové budú prvé dva zápasy. Baby v podstate odohrali veľmi dobrú prípravu. Porazili sme silné družstvá. Myslím, že sme pripravené. Neviem akú rolu môže zohrať to, že je to turnaj ako majstrovstvá Európy a, že je to doma. Uvidíme ako to zapôsobí na družstvo. Keď sa podaria prvé lopty, tak to už pôjde,'' dodáva členka reprezentačného tímu.