Zdrvujúce zábery z pohrebu mladého jazdca si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Francúzsky pilot F2 Anthoine Hubert zahynul po havárii počas sobotňajších pretekov na belgickom okruhu Spa-Francorchamps. V druhom kole sa v rýchlosti približne 270 km/h zrazil s Američanom Juanom Manuelom Correom.

Rodina a nebližší sa s Hubertom rozlúčili na severe Francúzska v katedrále mesta Chartres. Oltár bol obsypaný kvetmi a zdobila ho aj veľká fotografia Huberta. Pred kostolom nainštalovali veľkoplošnú obrazovku pre smútiacich a média, ktorí sa nedostali do kostola. Do kostola si niektorí pretekári doniesli prilby a poukladali ich na predné stoličky

Okrem rodičov mladého jazdca a snúbenice Julia dali zbohom Hubertovi aj veľké mená kráľovnej motošportu. Z legiend nechýbal napríklad Alain Prost či Jean Alesi, ktorý doviezol na pohreb syna Michaela Schumachera Micka.

Najviac však smútili veľkí priatelia Anthoina a momentálne hviezdy F1 Charles Leclerc a Pierre Gasly. Leclerc dokonca deň po smrti kamaráta vyhral svoju prvú veľkú cenu a keď vysadol po nej z monopostu tak ukazoval do neba. Gasly s Hubertom nielen robil prvé kilometre, ale spolu aj chodili do školy a šesť rokov bývali.

Zábery z pohrebu mladého jazdca si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!