Od pretekárov Haasu tento rok nečaká nikto zázraky. Tím s najhorším autom v celom seriáli sa tradične umiestňuje na posledných priečkach, no Mick Schumacher a Nikita Mazepin si napriek tomu nič nedarujú a predviedli to aj v Baku. Syn sedemnásobného majstra sveta obehol ruskú kaťušu doslova na cielovej rovinke v poslednom kole, no počas predbiehacieho manévru strhol Mazepin volant do jazdy Schumachera a nechýbalo veľa, aby došlo ku kolízii v plnej rýchlosti.

Šokovaný Mick Schumacher sa neudržal a do tímovej vysielačky adresoval poriadne štipľavé slová. „Čo to, kurva, bolo? Akože vážne? To nás chce zabiť?“ penil talentovaný pretekár. Po chvíli sa už Mick upokojil. Paradoxom je, že hlavným sponzorom americkej stajne je otec ruského pretekára, preto sú aj monoposty ladené do farieb ruskej vlajky. 

A čo na to samotný Mazepin? Ten tvrdil, že mu došla energia v batérii, no pretekári zvyčajne v takomto prípade nestrhnú volant do cesty jazdcovi, ktorý ich v tej chvíli obieha a Rus v tejto sezóne už neraz predviedol, že dokáže ohroziť všetkých naokolo vrátane seba.