Mick Schumacher účinkuje v seriáli monopostov Formula 2 v tíme s názvom Prema. Okrem toho sa môže tešiť aj na pôsobenie vo Ferrari Driver Academy. V nej stajňa Scuderia Ferrari vychováva budúcich pilotov F1.

"Som nadšený, že so mnou vstúpila stajňa Ferrari do spolupráce a moja budúcnosť v motoristickom športe bude červená. Teším sa že budem súčasťou akadémie vodičov Ferrari a tiež rodiny Scuderia Ferrari," žiari šťastím syn sedemnásobného majstra sveta, ktorý momentálne ešte stále leží v kóme.

Ferrari Driver Academy poslala v poslednom období do sveta F1 Charlesa Leclerca, ktorý sa stane kolegom Sebastiana Vettela a tiež aj Antonia Giovinazziho, ktorý podpísal zmluvu so Sauberom.

Schumacher junior má vďaka akadémii obrovskú šancu napodobniť svojho otca a dostať sa do kolotoča najprestížnejšej motoristickej súťaže súčasnosti. "Opäť je to ďalší krok vpred správnym smerom a môžem profitovať z obrovského množstva odborných znalostí, ktoré sú s akadémiou spojené. Urobím všetko pre to, aby som dosiahol svoj sen, závodiť vo Formule 1,"vníma aktuálnu situáciu Mick.

Mick Schumacher ide v otcových stopách.
Mick Schumacher ide v otcových stopách.
Zdroj: internet

Ferari je srdcová záležitosť

Mick zdedil lásku k značke Ferrari jednoznačne po otcovi. Pôsobenie v akadémii berie prestížne. "Je viac než zrejmé, že Ferrari má veľké miesto v mojom srdci od narodenia. Ferari má miesto aj v srdciach našej rodiny. Osobne som veľmi nadšený touto ponukou." Z toho, že sa mladý "Šumi" stane súčasťou rodiny Ferari má radosť aj dôležitý muž stajne Mattia Binotto, "Pre niekoho, kto ho poznal od narodenia, je jeho vstup do Ferrari tiež veľmi emotívny. V prvom rade sme si ho vybrali pre jeho talent a osobnostné vlastnosti, ktoré dosahuje už v tak mladom veku," uzavrel Mattia Binotto.

Môže Vás zaujímať: 

FOTO Vlhovú môže roztrhnúť. Obrovský trapas na účet našej lyžiarky: To snáď nie je ani možné!

Hokejista vyšiel s odplatou. Frajerku natočil v sprche: Jej nahé telo obdivuje celé Slovensko!

Slovenské biatlonistky zarábajú v porovnaní s ostatnými omrvinky: Paulína s Nasťou ako chudobné príbuzné