Keď pred začiatkom sezóny vyšla správa, že oficiálne testy v Bahrajne vynechá Lance Stroll pre zdravotné problémy, mnohí len tipovali, čo za tým môže byť. Následne sa objavili špekulácie o tom, že si zlomil obe zápästia 18. februára v Španielsku pri bicyklovaní a musel podstúpiť náročnú operáciu. Tieto informácie sa ukázali ako pravdivé, no kanadský pretekár dokázal v priebehu niekoľkých dní prakticky nemožné. Postavil sa na štart novej sezóny a do cieľa prišiel na skvelom 6. mieste, čo si v jeho stave zaslúži obrovský obdiv.

Počas celého víkendu totiž Stroll chodil po okruhu ešte so zafačovanými rukami a z monopostu mu v niektorých prípadoch museli pomôcť jeho mechanici. Jazdec stajne Aston Martin sa k celej záležitosti vrátil na sociálnych sieťach, kde sa s fanúšikmi podelil o zábery z operačného lôžka a následnej rehabilitácie. Dať sa dokopy po viacnásobných zlomeninách na oboch rukách za necelé dva týždne si zaslúži skutočný obdiv.

„Doktor Mir mi povedal, že fraktúry na rukách a na palci pravej nohy sa nemohli zafixovať a potreboval som sa spoľahnúť skôr na konzervatívnejší prístup liečby. Progres bol spočiatku pomalý a potreboval som pomoc aj so základnými vecami. Veci sa začali postupne zlepšovať a na štvrtý deň sa objavila šanca, že môžem stihnúť preteky v Bahrajne. Rehabilitácia si vyžadovala mnoho tvrdej práce a vytrvalosti, no s podporou lekárov, kamarátov a rodiny som sa dokázal preniesť cez bolesť a postaviť sa na štart,“ napísal kanadský jazdec, ktorý skončil hneď za sedemnásobným majstrom sveta Lewisom Hamiltonom.