FOTO z hororovej nehody nájdete TU!

K nešťastnému incidentu prišlo v 32. kole, keď trápiaci sa Bottas bránil deviate miesto pred mladučkým Russellom. Nehoda sa udiala prakticky na konci cieľovej rovinky, kde monoposty aj vďaka systému DRS dosahujú rýchlosť 330 km/h. Talentovaný jazdec Williamsu totiž pri predbiehaní na mokrej vozovke po daždi vyšiel na hladkých pneumatikách na trávnik, dostal sa do šmyku, trafil Bottasa a oba monoposty v plnej rýchlosti skončili v bezpečnostnej bariére. 

Russell sa po havárii hneval na Bottasa, pretože Fín vraj pred jeho manévrom strhol volant doprava a na uzučkej trati, kde sa ledva zmestia dva monoposty, už nemal šancu udržať auto na trati. Brit následne došiel k Fínovi po vlastných a opýtal sa ho, či ich chcel oboch zabiť. Bottas sa však cítil nevinný a svojmu súperovi ešte z auta ukázal prostredník. „Chcel predbiehať na mieste, kde bola suchá len jedna stopa. Videl som záznam, no napriek všetkému miesta na trati bolo po celý čas dosť pre oba vozy. Bola to jednoznačne jeho chyba,“ penil Bottas. Samotný Russell mal však iný názor. „Medzi jazdcami je džentlmenská dohoda, že sa pri predbiehaní s DRS nerobia nebezpečné brániace manévre. Keby bolo sucho, tak by som to zvládol, takto som však nemal šancu to ustáť,“ hneval sa Russell. Komisári po pretekoch však neoznačili nikoho za vinníka havárie, išlo vraj o bežný pretekársky incident.

Ťažká havária však medzi fanúšikmi F1 oživila čierne spomienky na 1. máj 1994, keď sa v Imole takmer na identickom mieste známom ako Tamburello zabil legendárny Ayrton Senna. Ten vletel do zákruty rýchlosťou 309 km/h, no nezvládol riadenie a vletel do bariéry rýchlosťou 211 km/h. Okamžite k nemu pribehli záchranári a následne ho aj odviezli vrtuľníkom do nemocnice, no trojnásobný majster sveta následkom ťažkých zranení podľahol. Práve po jeho smrti prešiel okruh v Imole menšou úpravou, keď tiahlu zákrutu za cieľovou rovinku nahradila šikana, do ktorej sú pretekári nútení brzdiť z plnej rýchlosti. Bottas s Russellom však ukázali, že nebezpečenstvo aj napriek enormnému pokroku číha na jazdcov súčasnej F1 na každom kroku.