Pre 32-ročného Bottasa to bolo prvé víťazstvo v sezóne, celkovo 10. v kariére a prvé od VC Ruska 2020. Zavŕšil ním úspešný víkend, keďže aj vďaka penalizácii tímového kolegu Hamiltona, ktorý vymenil motor, odštartoval z pole position.
      
Na čelo priebežného poradia sa posunul Verstappen, ktorý v Turecku získal o osem bodov viac než doterajší líder Hamilton a má pred ním šesťbodový náskok. Do konca sezóny 2021 ostáva ešte šesť podujatí. Nasledujúce preteky F1 sú na programe 24. októbra v Turecku.
      
Krátko pred pretekmi pršalo a podľa predpovede mala trať postupne vysychať. Všetci pretekári preto odštartovali na pneumatikách do prechodných podmienok. Bottas, ale aj pretekári tesne za ním, si po štarte postrážili svoje pozície. V prvej zákrute mali kolíziu Gasly s Alonsom, po ktorej sa druhý menovaný roztočil, ale obaja pokračovali v pretekoch. Poradie bolo dlho bez zásadných zmien až na Hamiltona, ktorý sa postupne posúval z 11. miesta na štarte. V 35. kole sa Brit dostal pred Péreza, ten ho však v zaujímavom súboji v zákrutách zdržal a vyťažil z toho jeho tímový kolega. Verstappen prezul v 37. kole a na trať sa vrátil pred Hamiltonom. Následne prezulo viacero pretekárov vrátane Bottasa, ktorý sa na trať vrátil tesne za dočasným lídrom Leclercom. Ten prezul až v 48. kole. Desať kôl pred koncom bolo poradie Bottas - Verstappen - Hamilton. V 51. kole prezul Hamilton, po návrate na trať bol na 5. mieste za Pérezom. Túto pozíciu si už nevylepšil a poradie sa nezmenilo ani na popredných pozíciách.