Platy jazdcov F1 nájdete TU!

Nie je žiadnym prekvapením, že najlepšie zarábajúcim jazdcom je šesťnásobný majster sveta Lewis Hamilton. Jazdec Mercedesu si ročne príde na viac než 47 miliónov eur, a to sa bavíme len čisto o jeho príjmoch z pretekov. Britovi ešte konkuruje Sebastian Vettel z Ferrari, no potom sú už rozdiely medzi pretekármi čoraz väčšie.

Veď len tretí najlepšie zarábajúci jazdec má o viac než dvakrát menej ako samotný Hamilton na čele rebríčka. Zatiaľ čo však čast jazdcov sa pýši titulom milionári, zvyšok štartového poľa im môže v tichosti závidieť. Jazdci z druhého sledu si oproti najlepším prídu skutočne len na omrvinky, hoci bežnému človeku by sa aj z takýchto peňazí zatočila hlava.

Platy jazdcov F1 nájdete TU!

Zaujímavý však bude rebríček platov v budúcej sezóne, pretože už teraz sú známe jazdecké rošády. Vettel sa rozlúči s Ferrari, pričom nie je vylúčené, že dá kariére úplne zbohom. To pomôže talianskemu zoskupeniu aj z finančnej stránky, veď terajší Vettelov kolega Charles Leclerc zarába „len“ 9 miliónov eur.  Jeho nový parťák Carlos Sainz po príchode z McLarenu určite nebude vyskakovať, hoci už teraz patrí medzi milionárov.