Svitko po včerajšom prílete do Budapešti prezradil, že na Rely Dakar bol z fyzickej stránky výborne pripravený a cítil, že by mohol skončiť na peknom piatom mieste. „Bohužiaľ, proti bola motorka, tú som sa snažil v ôsmej etape všemožne oživiť, ale nešlo to. To je pre mňa asi najväčšie sklamanie na tohtoročných pretekoch. Inak sa mi zdali ľahšie ako minuloročné,“ povedal na budapeštianskom letisku.

Svitko si po návrate z Dakaru sypal popol na hlavu: Škoda, bol som výborne pripravený!

Náš jazdec si v najbližších dňoch od motorky trochu oddýchne a bude sa venovať rodine, manželke Kataríne a dcérke Sofii. Potom sa už začne pripravovať na ďalší ročník pretekov. „Dakar je moja srdcovka. Určite pôjdem aj budúci rok. Okrem prípravy ma čaká aj zháňanie peňazí. Veď účasť na tejto rely stojí celoročne okolo 250-tisíc eur,“ priznal Štefan.

Žiadne zranenie ani pád. Svitko vysvetľuje koniec na Dakare: Motorka mi úplne zdochla

Pre šport24.sk sa vyjadril aj k informáciám z ôsmej etapy, ktoré hovorili o tom, že po ťažkom páde skončil v nemocnici. „Keď sa mi pokazila motorka, zavolal som si na pomoc vrtuľník. A platí pravidlo, že vtedy vás odvezú preventívne do nemocnice. Keďže som nemal pri sebe súkromný telefón, nemohol som nikoho z tímu informovať o tom, čo sa stalo. Preto vznikla fáma o mojom ťažkom páde,“ vysvetlil Svitko.

Náš jazdec nakoniec skončil vo vrtuľníku, ktorý ho preventívne odviezol do nemocnice.
Náš jazdec nakoniec skončil vo vrtuľníku, ktorý ho preventívne odviezol do nemocnice.
Zdroj: archív

S Jakešom si fandia a pomáhajú si

Okrem Štefana Svitka skončil na Dakare predčasne aj ďalší Slovák Ivan Jakeš. Ten pre zranenia a bolesti do ôsmej etapy ani nenastúpil. „Je mi, pochopiteľne, ľúto, že ani Ivan nedokončil preteky. Navzájom si fandíme, držíme palce, a keď treba, pomôžeme si. Aj teraz Ivan potreboval nejaké zdravotné pomôcky, tak sme mu ich bez problémov poskytli,“ vyjadril sa Svitko o vzťahu ku konkurencii.

Svitkov tím v lietadle zabudol na neúspech.
Svitkov tím v lietadle zabudol na neúspech.
Zdroj: archív